| xSunandMoonx a întrebat:

Credeti ca ar fi bine sa imi fac o crescatorie de papagali?

7 răspunsuri:
| LoveNiki a răspuns:

Mai bine catelusi sau pisicute rolling on the floor

| Luissa123 a răspuns:

Habar nu am daca chiar iti plac papagalii si inima iti spune sa o faci ascult-o ...bafta oricum

| funxhouse a răspuns:

Da, deoarece fiecare copil isi cauta cate un animalul de companie.
Dar reprezinta si o responsabilitate foarte mare! Nu te poti juca cu niste suflete nevinovate! Papagalii au nevoie de foarte multa atentie.

| ThePoet a răspuns:

Da, e bine sa ai vise.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, este un lucru bun. Dar mai intai trebuie sa fi sigur ca nu esti alergica la pasari si ca nu ti se intampla nimic daca stai intr-un loc plin cu papagali. La inceput sigur te va costa ceva. Eu zic ca poti sa-ti faci mai bine o crescatorie cu porumbei dar asta e alegerea ta. Dupa mine ar fi cam greu sa ingrijesti atatia papagali. Daca de doresti mult sa faci ceva fa. Daca voliera unde vor sta va fi afara ai grija cand vin timpurile reci! Daca e afara pentru iarna trebuie sa ai si una inauntru.Fi sigur ca o sa le faci curat, o sa le dai mancare buna si jucarii! Poti sa pun sarma si sa faci mai multe incaperi iar in fiecare sa fie cate o specie de papagali ca sa nu se bata. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Papagalii cred ca sunt mai greu de ingrijit... Crescatiria trebuie sa fie cum vrei tu, cu ce vrei tu.

| xSunandMoonx explică:

Dar care este diferenta dintre o crescatorie de papagali sau una de porumbei?