| anonim_4396 a întrebat:

Cum va explicati ca unele animale domestice inteleg si alte limbi straine vorbite de om, saptamana trecuta am fost vizitat de o familie din germania care avea un caine lup cu dansii, intr-o zi un vecin a venit pina la noi sa ceara oarece dar cainele a inceput sa latre atunci eu l-am chemat catre mine si i-am zis sa mearga in casa, zis si facut, si eu si vecinu am ramasi muti de uimire de cum imi dadu ascultare lupanu, sa nu va mai zic ca atunci cind il chemam la mine venea si se punea culcat linga piciorul meu, tin sa va spun ca nu strigam la el pe nume Hans, asa il cheama dragutul de el, cum va explicati asta?

Răspuns Câştigător
| ciucalata a răspuns:

Al saselea simt
funda?

7 răspunsuri:
| Barbie331 a răspuns:

Este foarte frumos. Am fost si eu odata in parc si era un domn batran cu o catelusa dinaceasu su sau cum se zice cu blanita umflata.

| `KiddO` a răspuns:

Pai nu putem sti cu exactitate de ce s-a dus in casa. Poate findca a inteles tonul. Ei nu inteleg ce vorbim noi, ei doar se... obisnuiesc cu cuvintele, de ex.cuvantul "hai" el a inteles ca trebuie sa vina. iar tonul este chestia cea mai importanta happy. dar se poate sa ii fi aratat tu cu degetul unde sa se duca, sau pur si simplu sa fie o intamplare happy

| Gotenks a răspuns:

No comment.

| roxana_6765 a răspuns:

Din cate stiu cainii fac parte dintre animalele cele mai destepte, are un creier foarte bine dezvoltat, retine si nu uita nimic placut sau neplacut si se conduce uneori din gestica si mimica celui din fata lui.mai ales un ciobanesc german, si eu am unul de 1 an si 8 luni e femela si e foarte isteata, are parinti campioni din sibiu nimeni nu intra pe proprietate ne-nsotit de noi in schimb daca a vazut ca e insotit de un membru al familiei nu mai face urat poate pleca ne-nsotit, ar fi multe de spus dar nu prea am timp.pa...pa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ba esti cam prost de felul tau...si lb romana este straina pentru el ma tembelune nu numai germana sau ce dq ai zis acolo.

| tarancamelia a răspuns:

Acelasi lucru mi s-a intamplat si mie, o verisoara de-a mea din germania a spus cainelui meu''sezi''dar in germana[nu stiu cum se zice]si el a sezut...si ea a zis razand:vezi...cainele asta e destept

| deiu99 a răspuns:

Amelia cumva verisoara ta din Germania a spus "sitzen"?