| zonzole a întrebat:

Este adevarat ca rasa bichon havanez nu lasa deloc par? in reviste si pe siteuri spune ca nu dar vreau sa aud parerea celor care chiar au aceasta rasa de caine... funda

Răspuns Câştigător
| DMaria04 a răspuns:

Buna! Chiar am bichon havanez si cred ca te referi la faptul ca nu NAPARLESTE. Este adevarat, nu lasa par si nu creaza alergii ca alte rase de caini. La pieptanat vei gasi fire de blanita in perie. Are blanita foarte fina i se mai spune "Cainele de matase"... Te mai pot ajuta si cu alte informatii? Fundita?!

1 răspuns:
| AntoniaCristina a răspuns:

Uite, zice ca nu ii cade dar daca ai un caine Bochon alb pune-l sa stea pe ceva negru ca ii cade par, e animal, isi schimba bla, a laas par dar nu cu kilu, dar sasti ca lasa destul de mult, am si eu caine, am avut bitchoon cam 3 saptamani si ii cadea par, nu crede ce zic unii ca nu ii cade, animalelele schimba blana, e animal, ii cade.