| Mynu a întrebat:

Golden sau labrador? Care este mai bun pentru apartament, mai usor de dresat, atasat de familie, si sa-i cada parul mai putin? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| florynnaa a răspuns:

De obicei am vazut labradorul la apartament. dar am vazut si golden.amandoi sunt ft mari.am vazut o fata(pr de-a mea) care are un labrador. e ft multumita de el, dar nu stiu cum il poate tine.tot la apartament sta.ciaka sunt cei mai destepti caini.si asa era.am mers cu el intr-un parculet, si se dadea pe topogan, odata cu mine.laughing merita sa incerci intai labradorul. dar mie mi se pare ca goldenii sunt mai frumosi ca labradorii. funda?

6 răspunsuri:
| just for me a răspuns:

Diferentele dintre golden retriver sunt minore, doar ca goldenul are blana mai lunga si evident ii cade mult par.amndoi sunt f afectuosi, sunt caini de talie mare, f inteligenti si potriviti pentru o familie care sa le ofere dragoste.insa iti recomand labradorul pentru apartament ca e mai usor de intretinut

| aty91 a răspuns:

Eu zic sa ca labradorilor le cade mai putin par fata de golden(acestia avand parul mai lung). Ambii sunt foarte atasati de stapani. Poti sai tii la apartament doar sai scoti cat mai des pe afarabig grin

| foxi a răspuns:

Golden! Parul cade cam la fel!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am un Golden Retriever. este mascul si este foarte cuminte. Il cheama Bamper. Are 1 an si nu ii cade parul asa de rauwinking. Il iubesc ff mult pe Bamper

| MihaiXtensiiPunctRo a răspuns:

Si golden retriever este labrador. la ambii le cam cade parul. pentru familie sunt buni labradorii. pentru apartament nu se potrivesc, sunt f energici au nevoie de f multa miscare, vor distruge tot cand sunt lasati singuri. unde mai pui ca sunt si caini de talie mare. eu nu recomand pentru apartament un astfel de caine, si consider ca orientarea ar trebui sa fie catre un caine cu talie mica.

| Goldie a răspuns:

Golden e mai potrivit pentru. apartament... Te sfatuiesc sa iti cumperi Goldie