| MinnieRawr a întrebat:

Off, sunt foarte suparatasad. I-am spus tatalui meu din nou de bichon si a spus ca niciodata nu va fi un caine in apartamentcrying Sunt foarte nervoasa, aproape ca imi vine sa plang. Ce sa mai fac, deoarece mereu cand aduc vorba de bichon, parca nu ma mai aude si se enerveaza repede.

Dau fundahappy.

6 răspunsuri:
| Tiara81 a răspuns:

Trebuie sa ii arati tatalui tau ca iti doresti cu adevarat un caine.trebuie sa plangi in fata lui.si sa ii zici ca numai tu vei avea grija de el si nu se va intampla nimic rau. trebuie sa ii zici asta din suflet.Si sa iti zic ceva bichon-ului ii cade ff tare parul dar in rest e okay. Sper ca te-am ajutat? Funda?

| Tiara81 a răspuns:

Nu renunta. daca iti doresti cu adevarat acest caine trebuie sa ii demonstrezi ca il meriti cu adevarat.pwwp

Răspuns utilizator avertizat
| darkrider a răspuns:

Hei, straighten up little soldier, cati ani ai? Cum sa plangi, n-ai voie!
Tatal tau e om matur si cu experienta vietii, are niste motive intemeiate pentru care nu iti da voie sa ai un catel in casa.
Probabil tu nu esti o persoana foarte responsabila, si tatal tau crede ca vei avea grija de caine cateva zile, apoi vei uita de el.
Un alt motiv pentru care nu vrea, ar fi ca el nu e o persoana iubitoare de animale...n-am de unde sa stiu.
In concluzie, incearca sa il convingi dovedindu-i ca poti fi responsabila. Cresterea unui caine nu e usoara, mai ales la oras, trebuie sa il plimbi, sa il hranesti, sa ii oferi un loc unde sa doarma, sa il iubesti, sa il inveti sa nu isi faca nevoile in casa etc.
Cunosc un caz apropiat de al tau, in care o fata si-a convins intr-un final parintii, si-a luat un catel, l-a tinut 3 saptamani, apoi s-a plictisit de el, uitandu-l, nemaioferindu-i dragoste si ingrijire...catelul urmand sa fie dat altei familii.
Tu trebuie sa NU faci asta, trebuie sa ti-l faci cel mai bun prieten happy
Succes in convingerea tatalui tau!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

POi daca nu vrea caine asta e ieio catea rolling on the floor pe bune iei o catelusa nu caine lasa daca nu vrea sa ai caine macar incearca sa ii spui sa-ti ia un pisoaias daca nu un papagal sau pestisori poti sa iei mai bine un papgal sau o pisica pisica doarme ff mult si nu face mult zgomot pe langa caine asta e parerea mea iti spun din proprie experienta am avut si caine si pisica si papagal si pestii asa ca crede-ma sper ca te-am ajutat

P.S. Funda plss a si Baftoi Mare!

| lazio9 a răspuns:

Nu vrea caca si pisu in apartament...