| ricky a întrebat:

Papagali (nimfele) au menstruatie?

8 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Intrebarea ta este serioasa? Da, da...am citit si o teza de doctorat care se numea "Influenta paralelismului cailor ferate asupra ciclului menstrual la nimfa". Nu te-am luat in serios, zau!

| i_love_you_and_i_am_cool a răspuns:

Nu, doar mamiferele au, crede-ma! pasarile sunt pasari, reptilele reptile si pestii pesti.doar mamaiferele sangereaza(si nuci din aceasta grupa nu o fac toate)

| Elly4all a răspuns:

N.papagali nu au menstruatie.

| Kyky a răspuns:

Din cate stiu eu, nu. confused

| cristina93 a răspuns:

rolling on the floor din cate stiam eu numai oamenii(femeile) au

| Chocolate a răspuns:

Cum sa aiba menstruatie? sunt mamifere? ma rog
@cristina93, nu doar oamenii au ci si unele mamiferehappy

| ◕‿◕Al3xUtZa◕‿◕ a răspuns:

Si eu am o nimfa si nu arelaughing

| DMV a răspuns:

Femela are ovare, masculul are testicole si au un sistem reproducator foarte asemanator cu cel al mamiferelor.
Pe de alta parte, femela nu are ciclu(menstruatie), perioada fertila vine de cand implinesc 9 luni, si poate face oua cu pauze variate.