| LunguAndreea23 a întrebat:

Mascul sau femela Golden Retriever? De ce baiat? De ce fata? Dau funda

3 răspunsuri:
| TheMiningSheep a răspuns:

Daca vrei sa mergi la concurs cu el alege femela.Sunt mai calme.
Daca nu mergi la concurs alege mascul.
E mai usor de castrat si nu implica riscuri.La unele femele dupa sterilizare
au probleme cu vezica(nu se pot tine)
Trebuie eliminate riscurile

| Dodgge a răspuns:

Chiar nu conteaza ce este, eu prefer in general mascul pentru ca este mai frumos, caracterul animalului tu o sa il conturezi.Cat despre mersul la concursuri, femelele castiga mereu daca indeplinesc toate standardele rasei, este o regula nescrisa.

| AnimalLover02 a răspuns:

Daca nu vrei sa ai mult de lucru cu ei alege MASCULUL.
Eu zic sa alegi FEMELA deoarece te bucuri mai mult de ea: cand face pui, cand e gravida, e mai calma si mai asa.(bineinteles daca nu o castrezi laughing)

FUNDa?