| Mincă_Andreea_1992 a întrebat:

Un acvariu de 20 l este bun pentru pestii Guppy?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde de cati pesti ai si cat sunt de lungi la maturitate.
Uite aici un exemplu: https://acvaristica.wordpress.com/......plantelor/
Cum Guppy pot ajunge la maxim 6 cm are nevoie cam de 1, 5 litri pe centimetru. La 9 litri merge un peste. La 20 litri merg 2 pesti maxim 3 stiind ca barbatul este mai scurt decat femela.

| OnuOnulică a răspuns:

Da, e bun dar să nu bagi mai mult de 15 pești în el.

| Idkidk a răspuns:

Da, dar să nu bagi prea mulţi, maxim 10-15 peşti!

| Isofache_Claudia_1984 a răspuns:

Este acceptabil dar de preferat era unul mai mare pentru a putea sa pui mai multi pesti in el... Dar si in asta poti pune 6-8 femele si doi masculi ca sa iti faca si pestisori... Succes!