| Blackwoman27 a întrebat:

Dupa cum siti, a2a cea mai bune metoda de a lua nota mare la test dupa invatat este copiatul.
Am copiat si eu ieri la geometrie la un exercitiu de 3 puncte cu caietul sub banca, clasica si simpla metodahee hee. Insa maine am test la geografie, unde habar nu am pe ce lume ma aflu!
Ma gandesc sa imi citesc lectiile de vreo 10-20 de ori si e bun, dar a zis ca ne va da "harta muta". Nu am cum sa memorez harta! I don't want to see
Si bineinteles, metoda"caiet sub banca" nu merge, ne controleaza prin banci sa nu avem nici un caiet, mereu zice"totul bagat in geanta".
Nu stiu cum sa fac ca sa copiez, vreau harta si ceva teorie ce nu tin minte!
stau ion prima banca la perete la o mica distanta de geam, desi sunt in prima banca am reusit sa copiez intotdeuna, profa era mai mult ocupata cu bancile din spate, toti vroiau sa stea in spate, si bineinteles profa mai mult acvolo sau la catedra statea, nu am copiat la ea niciodata, a zis ca a pus un 2 sau 3 pentru copiat la clasa a8a.
Deci intrebarea mea :
Ce metoda de copiat sa folosesc?

9 răspunsuri:
| wintage a răspuns:

Invata omule!
Geografia o sa iti fie foarte utila mai tarziu cand mai mult ca sigur vei parasi tara.
Trebuie sa ai o idee pe unde se afla tarile. Nu trebuie sa stii capitalele la fiecare tara.
Incearca sa te joci cu sora/fratele ta/tau (daca ai) un joc cu harta in fata si sa va dati unu la altul sa caute o tara. E foarte simplu si iti va folosi foarte mult.
Incearca sa nu copiezi!
Daca tot vrei sa copiezi copiaza de la colegi, sau si aia is la fel de prosti ca tine?

| Blackwoman27 explică (pentru wintage):

Nu am o relaytie foarte buna cu colegii mei,de la colegi nu vreaus a copiez,dac a mi-a plecat cea mai buna prietena la alta scoala.
Eu invat, dar mai vreau timp si de relaxare, nu am cum s a invat o harta! Mi se pare imposibil! x(.
Si apropo te'ai in oglinda?
(Copil fara cap! )

| wintage a răspuns (pentru Blackwoman27):

Say what ?

| IrinaIvashkov a răspuns:

Heey`

Cred ca cea mai buna metoda este sa inveti, sa vezi ca nu o sa mai ai nevoie sa copii si vei lua poate si un 10winking

Pwp happy nu mai copia laughing

| BluX a răspuns:

Pai daca ai coleg/a de banca scrie pe banca ce vrei sa stii. dar te uiti in alta parte sa pari ca te gandesti, iar dupa ce faci asta il/o lovesti pe colegul sau colega de banca pe picior cu piciorul tau si puneti mana pe gura si sopteste sa se uite pe banca sau bate cu creionul acolo. la mine merge laughing bafta la copiat

| VariantaVerde a răspuns:

Stiu una care sigur merge da nu o pot dezvaluilaughing e o "inventie proprie"...u poti sa memorezi vizual harta ca asa am invatat-o si eu
.te uiti cu atentie peste ea si incerci sa o memorezi si dupa te gandesti adica ti-o imaginezi si o sa poti sa o inveti...nu e asa de greuhappyFunda?:d

| mimikafrumusika a răspuns:

Www.fituica.com gasesti acolo mai multe metode.

| CookieMonsterRawr a răspuns:

Pai, scrie-ti cu creionul pe banca laughing. merge la orice profesor. si eu am dat marti test tot la geografie, si avem o profa foarte a dracu`. si nu m'o prins.hee hee. adica, intr-un timp statea si langa mine. metoda e cam asa. ieri un creion, scrii pe banca tot ce e nevoie sa stii, si pui penarul sau un caiet peste. si daca nu stii la harta muta... poti la fel sa iti scrii pe banca. si iti va fi imi usor. in nord nu stiu ce multi, in esti altii rolling on the floor si peurma ii identifici tu pe harta aia happy> Succes la test :*

| Viky_1459 a răspuns:

Frate...eu am stat o ora jumate sa invat harta pe dinaf si cand a venit profa in clasa face : Test scoateti o foaie de hartie si a inceput sa ne dea intrebari din climastraight facestraight facestraight face Aveam la nervi imi venea sa o iau la bataiestraight faceTotusi incearca sa inveti ca nu.i greu da sper sa nu va faca cum ne-a facut noua...azis ca ne da DOAR harta muta sa i.o desenam si sa scriem pe ea si Ciuciu