| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Care este diferența între Nintendo Switch vs Nintendo Switch Lite vs Nintendo Switch OLED?

1 răspuns:
| Dreisu a răspuns:

Păi Switch-ul normal este mai mare decat Lite, el având un kickstand(nu foarte util) si joycon-uri detașabile. Lite-ul nu are nici kickstand nici joycon-uri detașabile ceea ce il poate duce la un mic dezavantaj în momentele în care vrei să te joci cu altcineva numai că este mai confortabil în mână și mai compact. A da, are si mai multă baterie.
Chestia cu OLED-ul îi că este un switch normal dar care are un ecran mai mare(scapă de marginile groase și enervante) și s-ar putea să aibă mai multă baterie din cauză că beneficiază de ecranul OLED care face ca culorile inchise sa consume mai putină energie deoarece inchide pixelii individuali. În rest nu stiu dacă este mai puternic decât cel original sau nu.
Sper că te-am ajutat putin!