| Ana00005 a întrebat:

Ce trebuie sa faci ca sa devii gametester?
La ce varsta,ce trebuie sa stii, pana la ce varsta poti...
Multumesc.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa ai experienta si sa iesi in evidenta fata de restul miilor de "copii" care isi doresc asa ceva. Daca ai cunostinte tehnice probabil vei avea si un avantaj, insa sa nu iti faci sperante la un asemenea post in Romania

| edit28 a răspuns:

Minim 16 ani, cunostinte in windows, iOS si android, experienta cu jocurile, rabdare si mai ales noroc, pentru ca astfel de joburi se dau imediat.

| VladulTe a răspuns:

Nu importa varsta, ci experienta... joaca intai jocurile pe care vrei sa le joci cu altii, ce calculator ca sa incepi sa te pricepi!