| F1rstBlooD a întrebat:

Heii! vreau sa va intreb de niste piese pentru pc
vreau sa intreb daca am facut combinatia perfecta si daca este buna la pret si la calitate
funda+vot(inteligent);)
rami:Memorie Kingston 8GB, DDR3, 1600MHz, Non-ECC CL10 DIMM HyperX Blu
http://www.emag.ro/......BM/(pentru ai putea vedea mai bine)
placa de baza:Placa de baza Gigabyte B75M-D3H, socket 1155
http://www.emag.ro/......E399TBBBM/
si procesor:Procesor Intel® Pentium® Dual Core G870 SandyBridge, 3100MHz, Bus 1333, 3MB, socket 1155, Box
http://www.emag.ro/......E599KBBBM/
si placa video am, o sa vo dau totusi ca poate este fro neregula
Placa video Gigabyte nVidia GeForce 210, 1024MB, GDDR3, 64bit, HDMI, DVI, PCI-E
http://www.emag.ro/......EDY0DBBBM/
o si daca puteti sa-mi spuneti daca o sa mearga jocurile din 2012-2013
(eu zic ca nu este nicio neregula, dar va las pe voi sa decideti;);)

13 răspunsuri:
| GroparuVesel a răspuns:

Frate,tu esti diliu? Ce e praful asta de calculator? Ai noroc daca te joci mario fara sa scoata fum! Placa asta video e o rusine! Procesorul...ce sa mai zic, un quad de la AMD costa cat ala. Spune-mi bugetul tau si te pot ajuta sa iti alegi un sistem mult mai performant. Uite aici un model pentru 1000 RON:
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/640320/
Se pot gasi si pe eMAG aceleasi piese la pret asemanator.

| F1rstBlooD explică (pentru GroparuVesel):

Mario fara sa scoata fum?
pe """prafu""" asta de pc merge battlefiled 3 cu rezolutie la max, da numa sa se potriveasca piesele

| F1rstBlooD explică (pentru GroparuVesel):

Ooo si sa mai spun ceva, eu nu arunc bani in proasta (1000 lei) pe AMD care tin 3-4 ani si se strica, ai inteles?

| GroparuVesel a răspuns (pentru F1rstBlooD):

Frate,esti mort la pcuri.Sistemul ala e de cel putin 5 ori mai bun. Uita-te la placa ta video macar si apoi la a mea.BUS-ul tau e de 64 bit! 64! Procesorul quad core de la AMD iti indoaie praful de pentium, iar ramii... eh...Ia-ti ce iti zic eu mai tarziu o sa regreti daca iti cumperi platforma aleasa de tine.Consulta si un inginer IT si cere-i parerea.

| GroparuVesel a răspuns (pentru F1rstBlooD):

Unde ai mai auzit asta? E o prostie! Am avut un athlon 2 dual core care a tinut 7 ani saracu'...A fost nimicit de o sursa invidioasa cu tot cu placa video, ce-i drept veche, dar buna...

| F1rstBlooD explică (pentru GroparuVesel):

Ooo si tot ce vezi in intrebare, este la aproape acelasi pret si este de 2 ori mai bun fata de ce mi-ai dat tu
placa video e buna da este exagerat de scumpa 400 ron
merita 230

| GroparuVesel a răspuns (pentru F1rstBlooD):

Esti fata?
Daca esti baiat, cati ani ai?
Uita-te la recomandari si comentarii pentru acea placa video.Isi merita banii si e chiar ieftina.Placa video conteaza in gamming! Procesorul e quad core, 4gb ram ce mai vrei? Sistemul tau se va invechi in maxim 3 ani si vei incepe sa plangi.

| F1rstBlooD explică (pentru GroparuVesel):

Prietene fi atent aici mai pun in afara de astea 1400 300 = 1700 si e un pc perfect pentru gaming si e cu mult mai bun decat piesele tale
http://www.emag.ro/......E01FKBBBM/

| GroparuVesel a răspuns (pentru F1rstBlooD):

Hahahahaha m-ai facut sa rad cu lacrimi, serios.ARE PLACA VIDEO INTEGRATA PE PLACA DE BAZA! Limiteaza procesorul si ramii la jumatate.E cam ca si sistemul propus de tine.Mai invata IT...

| F1rstBlooD explică (pentru GroparuVesel):

... weee 300 lei pentru o placa video bune

| F1rstBlooD explică (pentru GroparuVesel):

Man pana la urma sti ce cred eu?
eu cred ca tu esti un sponsor al acelui sait si ca tu incerci sa ma faci pe mine sa cumpar.
ginion eu nu-s fraier si nu ascult pe toti fraeri care nu stiu sa spuna un lucru bun si sa ma ajute

| SpecialistIT a răspuns:

Configuratia in sinea ei nu e rea, dar preturi eMag sunt uriase si aberante.
Eu as cauta un magazin serios si cu preturi mici, cum e Mediadot.
Uite de ex. GT630 cu DDR5: http://www.mediadot.ro/......24mb-gddr5

| CasaLocCo a răspuns:

Ultima recomandare are placa video integrata.Nu ruleaza ultimele jocuri aparute nici macar pe low.