| Valentin1970 a întrebat:

Salut!
Am cumpărat un gift card google play in Belgia in valoare de 15 euro.
Lam activat cu succes, dar mai târziu am văzut ca nu pot folosi soldul google pentru achiziționarea unor articole deoarece jocul nu este disponibil in tara data. Cum pot rezolva acesta problema?

4 răspunsuri:
| literallythesamebruh a răspuns:

Nu prea am mai întâmpinat situații de genul de mult timp, dar poți folosi un VPN pentru a schimba regiunea pe țara respectivă. Nu garantez succesul dar merită incercat.

| Valentin1970 explică (pentru literallythesamebruh):

Nu merge pentru ca regiunea la contul google play e schimbată recent Belgia. Am făcut acest lucru deoarece nu puteam activa gift cardul play pentru regiunea data.
Acum sunt cu cont belgian in care sunt 15 euro dar nu-i pot folosi pentru ca ei nu au aplicația in care pot procura articole. Sa fiu mai clar e vorba de call of duty mobile, iar ea nu apare in play store.

| iMihai98 a răspuns:

Salut!
Prima data iti stergi toate conturile pe care le ai de gmail (totusi ar fi recomandat sa faci backup si sa-ti tii minte parolele/gmailul) apoi iti faci un alt cont cu vpn de belgia, daca ai cumparat un cod gift card, intri in joc, dai sa achizitonezi bunul pe care il doresti, cand intri in joc, cu contul de Belgia o sa-ti apara sa folosesti codul sau alte metode de plate acceptate in Belgia, dai pe cod bagi codul si totul ar trebui sa mearga.

| iMihai98 a răspuns (pentru iMihai98):

Daca nu iti apare jocul Call Of Duty pe contul de Belgia, il instalezi de pe un alt cont, apoi stergi contul de pe care ai instalat si ar trebui sa mearga.