| NextGen a întrebat:

Salut TPU, ce ati alege voi intre aceste chestii, daca v-ati face un PC pe piese?

procesor : Intel Core i5 4670K 3.4 GHz box
Intel Core i7 3770K 3.5 GHz box
Intel Core i7 4770K 3.5 GHz box

memorie RAM : 4gb, 8gb, sau 16gb ram?

placa video : placa video sapphire radeon hd 7870 xt with boost
sau
placa video tonguelaca video Gigabyte GeForce GTX 660 Ti

Memorie HDD 1TB, pentru raspunsul corect, dau funda!

Răspuns Câştigător
| CrazyRat a răspuns:

I5
8GB is de ajuns
HD 7870

| NextGen explică (pentru CrazyRat):

De ce i5 pentru gaming cand poti lua i7?

| CrazyRat a răspuns (pentru NextGen):

happy i5 ii pentru gaming
i7 are Hyper Threading (care nu ajuta jocurile sau chestile de genu), daca iti trebuie pentru gaming + chestile de genu rendering, CAD, programare, workstation, etc atunci clar ca i7 ar fi optiunea care asi alege

| NextGen explică (pentru CrazyRat):

Poi frate, si de exemplu la crysis 3, la cerinte maxime de ce cere i7? Oricum, funda happy

4 răspunsuri:
| CrazyRat a răspuns:

Stai linistit ca i5 face fata la orice. poti lua i7 4770k daca chiar vrei