| AlinGT a întrebat:

Vreau sa stiu si eu cum trimit o mapa de minecraft cuiva prin Yahoo sau Facebook.

Răspuns Câştigător
| BlueEBirdD a răspuns:

Pai prin facebook nu stiu daca merge, dar prin yahoo cred ca este o cale!
In primul rand iti trebuie programul winrar sau 7zip pe care le poti descarca foarte usor doar cautand pe google. Apoi da click dreapta pe harta, apasa copy, te duci pe desktop si ii dai paste ( click dreapta si paste sau ctrl+v). Da click dreapta pe harta si apasa "add to archive". Archiva creata trage-o in casuta unde scrii si gata! Nu sunt sigur ca o sa functioneze! O zi buna!

| AlinGT explică (pentru BlueEBirdD):

Ms.Vroiam sa trimit o mapa unui Youtuber.Acum incerc, daca merge iti voi da funda

| AlinGT explică (pentru BlueEBirdD):

Functioneaza! Demult voiam sa trimit o mapa la youtuberi, dar acum am aflat cum poti face pe facebook. Oricum iti multumesc si iti dau funda