| JusTicE a întrebat:

As vrea sa stiu daca pot sa rulez jocul Gta 4 pe urmatoarea configuratie: Procesor : Intel Core 2 Quad 2.4 ghz Ram: 2 GB Placa video : nVIDIA 9500 GT 1 GB 128 bit. Astept raspunsuri de la cei care se pricep... multumesc

6 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

Am o configuratie asemanatoare daca nu perfect identica. Quad Core 2.4 GHZ 2GB RAM 1GB/128 biti Video

Ma joc pe medium cu aproximativ 25-40 FPS (cadre pe secunda) pe rezolutie mica, ceea ce nu ma deranjeaza deloc. Cam orice peste 30 FPS e perfect jucabil

Folosesc WinXP SP3, deci am un mic avantaj daca tu ai Win 7. winXP foloseste mai putina memorie RAM, deci raman mai mult pentru joc.

| JusTicE explică (pentru Andrei7520152):

Am win xp sp3.
Daca as juca pe 1280x1024 si pe high sau medium cam cati fps scot?

| Andrei7520152 a răspuns (pentru JusTicE):

Nu stiu. dar no offense, imi poti explica ceva?

de ce toti va jucati pe rezolutii mari daca oricum scoateti un fps muuuuult mai mic? laughing

jur ca nu pot intelege.

oricum scoti un fps mult mai mic decat daca te-ai juca pe 800x600

| JusTicE explică (pentru Andrei7520152):

In fine... deci pot juca bine gta 4 pe acest pc?

| Andrei7520152 a răspuns (pentru JusTicE):

Incearca

| SilviaDulcik a răspuns:

Posibil sa se "intepe" din 10 in 10 secunde daca o sa conduci cu viteza medie-mare, asta din cauza memoriei ram, ai nevoie de 3 gb.