| chiftelutacrocanta a întrebat:

Buna seara am o intrebare:

Eu stau in chirie la oras, dar avem si o casa eu impreuna cu familia undeva la tara.Astazi am fost sa vizitam casa,si ca sa vezi:

Mi s-o furat computerul de acolo,placa de baza si monitorul, si nu stiu cine l-o furat.As vrea sa aflu cine a fost si sa recuperez computerul.Faza ii ca nu prea am incredere in politia romana,si nu stiu ce sa fac. Exista echipe mai pricepute in gasirea unui infractor decat politia romana? Odata furat computerul, il mai pot recupera vreodata?

Ce pedeapsa va primii hotul in caz ca va fi gasit vinovat?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da' cine ştie de când e furat...
Mai bine o laşi baltă, dar eu i-aş tăia mâna big grin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing

Ce tare laughing

Ești culmea.

Chemi politia și va lua amprente.

După depui plângere și îți vor găsi ei jaful de pc.
Cred.

Oricum mai bine o lași balta pentru ca e dus acel pc.

E vândut deja în mod sigur.

| EneCristian a răspuns:

No chance nimeni nu iti va cauta tie pc-ul si nestiind data( oricum si daca era recent) ii doare paia in plexiglas de la politie de pc tau mai bine ia-ti unu nou si pune si tu o alarma cv acolo.