| Lizziiiee a întrebat:

Am nevoie mare de ajutor, si repede.
Tocmai am trecut in clasa a9-a, locuiesc in Campia Turzii. Mi-am pus optiunile de liceu din Cluj Napoca, pentru ca stiam ca in vara anului 2012 imi voi stabilii domiciliul acolo, deci am ales sa merg la liceu acolo. Problema este ca, acum nu mai pot locuii in Cluj Napoca, si nu pot sa fac nici naveta, pentru ca nu-mi permit timpul si nici banii, eu avand un singur venit, si pensie alimentara pentru ca parintii imi sunt despartiti, pe langa asta nu pot gasi nici camin intr-un timp asa de scurt!
Doresc sa ma transfer si este destul de tarziu, dar nu am de ales. Liceul este foarte departe de mine sunt km intregi de parcurs zilnic, daca ar trebui sa fac naveta 1 semestru n-as rezista! Vreau sa ma transfer, mai este o saptamana pana incepe scoala... si nu stiu ce sa fac ca sa reusesc sa ma transfer la un liceu din orasul meu! Locuri mai sunt, medie mare am nu e asta problema, doar ca trebuie sa reusesc sa ma transfer! Va rog ajutati-ma cu cate un sfat sunt foarte stresata si solicitata! Multumesc anticipat sad :*!

3 răspunsuri:
| guardian18angel a răspuns:

Linisteste-te >big grin

| RammsteinHH a răspuns:

Eu sunt din Turda happy.
Te poti transfera.
Mai ai timp nu e nici o problema.
Doar ca trebuie sa mergi cu parintele cu care stai in Cluj sa iti scoti dosarul
Trebuie sa vorbesti la scoala care vrei sa mergi cu directorul/directoarea.

| Scherlit a răspuns:

Trimite o cerere la liceul unde ai intrat in cluj pentru ati trimite prin posta dosarul de inscriere si apoi depunel la secretariatul liceului unde vrei sa te muti. Ti se va spune din prima ce sanse ai sa intri.