| AvalohAlyn a întrebat:

Ce părere aveți despre cel ce a fost Corneliu Vadim Tudor?
Un adevărat patriot și o persoană ce era "toba" de carte cu o cultură generală extrem de vasta.
Părerea mea e că ar fi trebuit să îi fie acordată o șansă că presedinte fiindcă era foarte patriot și total anti mafia, hoție și coruptie. Oricum in 2000 a pierdut alegerile pentru că presa făcea lobby prea mare pentru Iliescu.
Dintre Iliescu și Vadim și Băsescu și Vadim as fi ales oricând Corneliu Vadim Tudor daca as fi avut atunci drept de vot.
Romanilor le trebuie un președinte care sa își iubească mult tara, cultura și traditia.
Din păcate el nu mai e și nu a reușit deocamdată să își împlinească visul lui de a scăpa Romania de toți hoții, corupții, trădătorii și mafioții țării.
Eu voi vota P.R.M in cinstea lui caci când era în viața și candida nu aveam drept de vot
Faza e că nu au cu cine sa votezi in momentul de azi deoarece PSD și PNL este aceeași mizerie iar USR e un partid care nu a demonstrat nimic până acum doar vorba multa și reclama anti PSD iar faptul că ar guverna cu PNL după alegerile parlamentare e unul inacceptabil pentru că ei s-au declarat din prima anti sistem și anti partidelor ce au fost la guvernare până acum.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu-i contest cultura, in schimb cred ca a fost un extremist politic si un grobian. Cred ca stii cate zoaie, unele complet deplasate, a varsat in capul adversarilor politici.

suntserios
| suntserios a răspuns:

A fost toba de carte dar asta nu este suficient pentru a fi conducatorul unei tari.

"Romanilor le trebuie un președinte care sa își iubească mult tara, cultura și traditia."

Corect, insa Vadim era un extramist, rasist, total dezechilibrat psihic. Sa ne fereasca ghinionul de un asemenea om la conducere. Era atat de nesimtit si impulvis, oribil sa fi avut vreodata o pozitie publica.

| Dana2103 a răspuns:

Cult sau nu, era un mort cu tulburari de personalitate si a furat statul din ce se stie.

| AvalohAlyn explică (pentru Dana2103):

Nu a furat nimic, nu mai vorbiți prostii daca nu știți cine a fost Vadim Tudor.