| anonim_4396 a întrebat:

Daca lucru la o agentie de pariuri si sunt prins ca las minori sa intre platesc eu amenda sau seful?

14 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va fi amendata agentia si dupa aceea o sa-ti retina suma platita din salariu.

| anonim_4396 explică (pentru Ioandelasal):

Daca imi bag demisia pot fi dat in judecata?

| Ioandelasal a răspuns (pentru anonim_4396):

Iti dai demisia ca sa nu platesti? Sigur ca poti fi dat in judecata pentru recuperarea sumei si vei cheltui mai mult decat suma de plata.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Ioandelasal):

Am vazut explicatia si revin: amenda se da doar daca permiti minorilor sa joace la pariuri, nu pentru intrarea in agentie.

| ZappyTv69 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poti fi dat în judecată pentru recuperarea sumei. Cel mai probabil va costa mai mult decât suma de plată a amenzii.

| anonim_4396 explică (pentru Ioandelasal):

Deci daca vine inspectia si ne prinde la masa ca sta&vorbim nu imi pot face nimic?

| Alex9999999999999999999 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca ii pune sa se legitimeze te-ai dushee hee. Daca nu, nu patesti nimic.Si eu am fost sa bag la pariuri cand eram minor si m-a prins politia dar nu m-au bagat in seama si am scapat.E simplu

| Ioandelasal a răspuns (pentru anonim_4396):

N-are ce sa-ti faca daca ai minori in agentie, nu este interzisa intrarea lor, interzis este sa parieze.

| Violleta2022 a răspuns:

Este amendata agentia, dar tie ti se desface contractul de munca imediat si ti se poate opri din salariu.

| gabicoo a răspuns:

Te castrează! Pe tine!

| ZappyTv69 a răspuns:

Este amendată agentia, și cel mai probabil o să-ți oprească din salariu. De ce ai face așa ceva?

| anonim_4396 explică (pentru ZappyTv69):

Ne adunam mai multi prieteni spre seara de fel, sunt si cativa minori. eu lucrez la sat, nu prea am clienti

| ZappyTv69 a răspuns (pentru anonim_4396):

Înțeleg, dar este ilegal

| CassieII a răspuns:

O sa primiți amenda, cel mai bine ar fi sa nu lăsați minorii sa joace.