| LanguageMaster a întrebat:

De ce poliția/jandarmeria trebuie să îşi depoziteze armele automate la unitatea militară?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fiindca asa prevad regulamentele politiei si jandarmeriei, nu au voie cu arme automate daca nu sunt in timpul serviciului.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Dar unde crezi ca ar trebui? La mine in curte? Este armament si acolo se considera ca este cel mai sigur.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si ce ar trebui sa faca cu ele? sa isi ia puscoiul cu el acasa in metrou?

| HLucian a răspuns (pentru suntserios):

De cand se raspunde la o intrebare cu o alta intrebare? E curios sa inteleaga de ce se tin in depozitul militar si nu in alte locatii..cum ar fi sectiile in dotare care sunt si ele dotate cu vestiare.

| darrio2007 a răspuns (pentru HLucian):

Crezi că o armă ar trebui să stea intr-un vestiar?

| suntserios a răspuns (pentru HLucian):

Boss, daca eu te am prins ca nu ai stiut sa raspunzi la o intrebare nu inseamna ca e nevoie sa comentezi aiurea la toate raspunsurile mele. Comenteaza la alea care sunt gresite macar.