| Andreiu14R a întrebat:

Este legal sa tin un baston telescopic numai la mine in casa? Fara sa trec cu el de prag, sa il tin in casa in cazul in care intra cineva peste mine sa ma apar?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, este legal. Nu este legal sa-l duci in institutii publice sau la manifestatii publice sau sa-l folosesti pentru atac.

2 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

La tine in casa, poti sa tii si-un crocodil, daca-ti place!
Dar, acum, ma intreb si eu: casa ta nu se incuie? De ce ar intra cineva peste tine?

| Andreiu14R explică (pentru ardnaxur1961):

Nu, la ce sa o inchid daca mai am nevoie sa ies pe afara?, zic in cazul in care se intampla...