| andreibrl a întrebat:

Am avut un conflict cu un baiat din cauza prietenei mele care s-a luat de sora acestuia, m-a sunat m-a amenintat si astazi m-am trezit cu el in spatele meu in timp ce eram cu prietena mea si mi-a dat un cap in nas, prietena mea a sunat de frica la politie si a venit un echipaj ne-a dat o amenda...(proces verbal) si atat, dupa le-am spus dansilor ca vreau sa depun plangere si plangerea am scris`o in masina lor. Baiatu cu care am avut conflictu a plecat linistit nu a avut nici un stres Iar plangerea nu cred ca ajunge la politie deoarece trebuia semnata si de unu din parinti daca nu ma insel Ce ar trebui sa fac? sa nu ii implic si parinti in chestia asta. FUNDA!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Atunci este obligatoriu ca plangerea penala sa fie semnata si de un parinte.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-ai spus varsta, doar daca esti minor plangerea trebuie semnata si de un parinte.

| andreibrl explică (pentru Ioandelasal):

Am 17 ani

| Ioandelasal a răspuns (pentru andreibrl):

Atunci este obligatoriu ca plangerea penala sa fie semnata si de un parinte.