| JHopeBts a întrebat:

Salut TPU,in aceasta vacanta de iarna as vrea sa merg in Spania,acolo lucreaza tatal meu si as vrea sa merg la el,dar as vrea sa stiu de la ce varsta pot sa merg cu insotitor de bord si cu ce companie, eu am 13 ani si numai anul viitor fac 14.
Multumesc, Funditawinking

Răspuns Câştigător
| Kriss96 a răspuns:

Nu iti pot spune sigur de la ce varsta se poate calatori cu insotitor de bord pentru ca depinde de companie. Si daca nu ma insel unele nici nu dau voie cu insotitor. Doar cu parintii pana la 18 ani.
Insa la Tarom cred ca iti dau voie cu insotitor. Stiu de la o prietena. Ea a mers cu insotitor cand avea 14-15 ani. Parca de la 5-6 ani se poate calatori cu insotitor. Cel mai bine este sa o pui pe mama ta sa dea un telefon la Tarom sa se informeze. Sau da tu un telefon. Nu e mare chestie. Asa o sa stii sigur. Trebuie doar sa intrebi de la ce varsta ai voie cu insotitor de bord.
Plus ca vei avea nevoie de o foaie de la notar. Si cine stie ce iti mai trebuie. Astia cer multe happy Daca dai un telefon sti sigur ce trebuie sa faci.

1 răspuns: