| SuperUser a întrebat:

Salutare, am cumpărat o trotinetă electrică de la evomag, nici 700km pe odo și o conductă de frână a explodat când am frânat brusc, a sărit ulei de frână peste tot, inclusiv pe disc și plăcuțele de frână ambele fiind contaminate. Am fost la garanție și au refuzat să o repare pe baza că eu sunt de vină și în afară de asta în titlul anunțului și pe acte scrie că bateria este LG dar de fapt bateria este China, ce pot face? Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Contacteaza ANPC: https://sesizari1.anpc.ro/ Atentie! Trebuie sa ai dovezi scrise ca ai contactat vanzatorul.

| SuperUser explică (pentru Salontanul):

Am contactat Evomag și au refuzat să o repare pe motiv că furnizorul refuză reparația, furnizorul mi-a dat fișă în scris că refuză reparația pe motiv că eu am stricat-o.

| Salontanul a răspuns (pentru SuperUser):

Pai si eu ce ti-am spus? Contacteaza ANPC!

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Un vehicul poate fi expus si la franari bruste, trebuie sa reziste.
Contacteaza vanzatorul (in garantie) cu problemele descrise (inclusiv bateria)!

| darrio2007 a răspuns:

Explică ce inseamnă ăia 700 de km.

| darrio2007 a răspuns:

De unde oare ti-a sarit ulei de frana daca totul este electric la ea?

| mihai69 a răspuns (pentru darrio2007):

Există sisteme de frânare hidraulice.

| darrio2007 a răspuns (pentru mihai69):

Cubosc. Dar ma indoiesc de asta la o trotineta electrica.

| SuperUser explică (pentru darrio2007):

Vezi Dualtron Bluetran Lightning pe Google are frâne hidraulice.

| mihai69 a răspuns (pentru darrio2007):

La una de doi lei, probabil că nu. Dar la astea care fug cu 80 pe oră, ar cam trebui.

| mihai69 a răspuns:

Reclamație la ANPC.