| vandagal a întrebat:

Ce este portret moral si portret fizic?

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Aici nu e site de teme.Definitia ar fi trebui s-o stii din clasa, nu? Niciun prof capabil nu da teme fara sa explice despre ce-i vorba. Spor.

| georgeul1337 a răspuns:

Portretul moral: Cum gândește acea persoană / personaliatatea / ce-i place acelei persoane etc.
Portretul fizic: Cum arată acea persoană (ochii, gura, nasul, inaltime, greutate, etc.).

| Dlae7 a răspuns:

Portretul fizic este acela pe care îl vezi la o cineva : ochii, buzele, parul (felul cum arata )
Portretul moral este acela care arata cum este o persoana din comportament sau limbaj : empatica, egoista, isteață
(Eu asa stiu)