| Delir890 a întrebat:

Dacă vreau sa scriu o carte trebuie neapărat sa trimit lucrarea editurii în format electronic sau se mai utilizează și modul tradițional de a mi duce lucrarea scrisa la editura?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am o prietena care a scris mai multe carti si pe toate a trebuit sa le trimita in format electronic, corectate deja, cu diacritice. Asta era cerinta editurii.
Dar cel mai bine, cum spunea si Metehne, trimite-le un mail si vezi ce spun.

| Delir890 explică (pentru anonim_4396):

Am înțeles.Mulțumesc mult

| metehne a răspuns:

Bună. Cred că depinde de editură. E posibil să se poată trimite și în varianta clasică. Mai bine trimite un mail editurii căreia vrei să îi trimiți lucrarea, sigur te vor ajuta cu orice informație.
Multă baftă!

| Delir890 explică (pentru metehne):

Mulțumesc.Ar fi fost un mod mult mai ușor așa însă nu știu dacă mai accepta vreuna.O sa dau câteva mail uri.Mulțumesc!