| Jessica1235 a întrebat:

Niște cărți care merită citite, mulțumesc happy
Pot fi de dezvoltare personală, romane polițiste, povestea de viață a lu cineva etc

12 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cartea de la San Michele de Axel Munthe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Romanele polițiste ale lui Edgar Wallace.
2. Terapia prin râs - de Lenny Ravich
3. Calea către Hristos - de Ellen G. White

| liliana77any a răspuns:

Arta subtila a nepasarii, Inteligenta emotionala, Cele 5 limbaje ale iubirii.

| Bogatu_Valentin_1968 a răspuns:

Codul Lui DaVinci (a fost si un film)
Origini
Autor
Dan Brown (este Matematician)

| Jessica1235 explică (pentru Bogatu_Valentin_1968):

Mulțumesc, am auzit de codul lui DaVinci dar nu am știut că există și carte

| Bogatu_Valentin_1968 a răspuns:

Dan Brown a scris 5 sau 6 carti si toate sunt cam ca si 'Codul lui DaVinci'. Daca ti-a placut filmul, citeste-i cartile, fiecare carte se poate citi in 2 sau 3 zile (pe sarite). 'Origini' este o carte foarte frumoasa.

| Michele7 a răspuns:

Dopamina- Daniel Z, Lieberman- Michael E, Long

| Geass1 a răspuns:

Hmmm
Tot ce a scris Khaled Hosseini, sunt vreo 4 cărți(Vânători de zmeie fiind preferata mea)
Kafka pe malul mării (Haruki Murakami)
Oameni anxioși (Fredrik Backman) - de asemenea orice a scris omul ăsta, te face să râzi și să plângi
Pacienta tăcută - Alex Michaelides
Eleganța ariciului- Muriel Barbery
Portretul lui Dorian Gray- Oscar Wilde
Maestrul și Margareta - Mihail Bulgakov
Un băiat pe lista lui Schindler- Leon Leyson
I must betray you- Ruta Sepetys (de asemenea orice scrie, e genială)

În mare, ți-am dat și autori care-mi plac deci poți citi și alte cărți de la ei.