| Toropu_Sebastian_1993 a întrebat:

Ca sa fii rocker trebuie neaparat sa canti la un instrument?
Sau poti sa fi rocker si daca doar asculti rock (eu simt muzica rock, mi-a placut de cand eram foarte mic dar mi s-a zis ca pot fi rocker numai daca cant la un instrument!)
Este adevarat? Trebuie sa canti la un instrument ca sa fii rocker sau poti fi si doar ascultant rock.

\m/ \m/

Răspuns Câştigător
| Alexrocks a răspuns:

Frate...esti rocker atunci cand simti muzica rock cu adevarat nu neaparat atunci cand, canti la un instrument..si dupa cate inteleg tu o simti cea ce te face cu adevarat un rocker! LONG LIVE ROCK MUZIC!

13 răspunsuri:
| FadetoBlack a răspuns:

No. Te-a minţit... Şi eu ascult rock. Dar talent la cântat la vreun instrument n-am. Sunt varză. Deci.

| RockNbeer a răspuns:

Ai de ales intre a asculta rock si de a fi rocker, ce alegi?

| BlackFuneral a răspuns:

Niciodată! Dacă vrei să fii rocker poţi doar asculta rock, e logic.
http://www.youtube.com/watch?v=WHKQ7ZE9pvw

| Ƨirenia a răspuns:

Nu mai crede ce ti se spune. Un extrem de mare procent din populatie n-are habar de ce e rock-ul.

| QueenOfSpades a răspuns:

Nu există nicio regulă care să spună " de acum, sunt rocker pentru că port pantaloni din piele, bocanci şi cânt la chitară ". E de ajuns să asculţi rock decent, zic eu. Şi când spun decent, nu mă refer la soft, ci la ceva calitativ.

| BlackFuneral a răspuns (pentru QueenOfSpades):

În zilele noastre dacă porţi piele, bocanci, ţinte eşti cocalar.m-am săturat de moda asta. Înainte dacă mă vedea cineva în pantaloni din piele începea să strige.straight face

| QueenOfSpades a răspuns (pentru BlackFuneral):

E de fapt o diferenţă între vestimentaţia cu ţinte a cocalarilor şi cea a rockerilor. Să fim serioşi, piţipoancele combină ţinte cu animal print. E de căcat rău; şi nici n-au dreptul să poarte aşa ceva, din punctul meu de vedere. Dacă le arăţi o melodie rock, se închină.

| BlackFuneral a răspuns (pentru QueenOfSpades):

Eu am mai văzut şi piţipoance înbrăcate chiar ca un rocker.Tricou cu Nirvana, pantaloni din piele, teneşi cu ţinte. păcat că nu ştia nicio melodie de la Nirvana.

| QueenOfSpades a răspuns (pentru BlackFuneral):

Nirvana e o trupă destul de accesibilă. Sunt buni, dar comerciali. E imposibil să nu fi ştiut măcar de Smells Like Teen Spirit. Pe mine mai mult mă distrează alea care umblă cu pletoşi, deşi ascultă house. Azi salivează după Smiley, mâine au tricou cu Metallica ( obligatoriu Metallica şi melodia preferată - Nothig Else Matters ).

| BlackFuneral a răspuns (pentru QueenOfSpades):

Sau GNR, Kiss.Ai dreptate cu Metallica, dar şi eu am tricou cu ei. Urăsc moda, mereu m-a enervat.

| QueenOfSpades a răspuns (pentru BlackFuneral):

Mă, chiar n-am nimic cu cei care chiar ştiu ceva melodii Metallica şi le înţeleg. Nu te obligă nimeni să nu asculţi o trupă, şi Metallica sunt destul de buni. Mă refer la faptul că e un fel de stereotip să te crezi la apogeu, ascultând trupa. Şi asta cred că se regăseşte mai ales printre cei care ar face mătănii dacă ar auzi primele albume.

| BlackFuneral a răspuns (pentru QueenOfSpades):

Înţeleg ce vrei să spui.Ai observat şi tu că unii *rockeri* sunt plini de ei doar pentru că ascultă o anume trupă. Penibil şi plictisitor.Şi eu am unele fixuri în muzică sau mai bine spus obsesii, dar nu mă dau aşa mare pentru ca nu sunt.

| GHEORGHEGIURCARAZVAN a răspuns:

Nu trebuie sa canti la un instrument dar trebuie si sa stii sa canti la unul