| 拉维尼亚 a întrebat:

Cum pot sa scriu numele unei melodii cu kanji sau alte simboluri japoneze?

Răspuns Câştigător
| Yin a răspuns:

Nu poti, iti trebuie o tastatura speciala, de gen http://www.google.ro/......tp?/imgres si, apesi pe un buton ca sa treci pe la litere normale la kanji.Se folosesc astfel de tastaturi doar in japonia( cu kanji, adica se gasesc in toata asia, dar cu diferinte semne)
Funda?

7 răspunsuri:
| Yin a răspuns:

Nu poti, iti trebuie o tastatura de gen http://www.google.ro/......tp?/imgres
la astfel de tastatura se apasa pe ceva si se trece de la kanji la litere normale( si invers). Aceste tastaturi de gasesc in partea asiatica(cu semne diferite in functie de tara)
Funda?

| Yin a răspuns (pentru Yin):

Scuze ca am scris de 2 ori

| 拉维尼亚 explică (pentru Yin):

Mersi pentru raspuns

| Yin a răspuns (pentru 拉维尼亚):

Cu placere! Si inca o data, scuze ca am scris de 2 ori.

| 拉维尼亚 explică (pentru Yin):

Nu-i nici o problema ^^

| deeutza125 a răspuns:

Incearca google translate

| 拉维尼亚 explică (pentru deeutza125):

Nu sa traduc. Sa schimb numele unei melodii din scrierea romaji in kanji