| stefanDANUTZ a întrebat:

am si eu o intrebare... am un amplificator si trebuie sa ii schimb potentiometru de volum insa nu stiu de care trebuie sa alegce fel de potentiometru trebuie la volum? fundahappy

1 răspuns:
| resemnat a răspuns:

Simplu, il inlocuiesti pe cel vechi cu unul nou si sa fie la fel (rotativ, liniar sau longitudinal). banuiesc ca ai unul rotativ, asa ca nu.ti ramane decat sa il cumperi de la oricare magazin de piese electronice si nu e nici scump!

Inca ceva: te uiti ce valoare are (daca scrie ceva gen 100k sau 50k sau orice valoare)!

succes!