| GabiDumitrescu a întrebat:

Ce parere aveti de acest model - https://bit.ly/3lew9VI - de educatie sexuala in familie? Frumos, crestineste. Cum se cuvine!

46 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Saracii copii care se nasc in astfel de familii... Ca ar fi bine sa fie doar o gluma de pe net. Da nu e.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Apoi centură de castitate. Apoi ardere pe rug pentru sex fără popă.

| GabiDumitrescu explică (pentru sadrian46):

"Fara ca popa sa fie si el invitat" la un trio, sau macar sa asiste si sa dea indicatii. big grin

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Presupun ca este doar o gluma.

| Mosotti a răspuns (pentru DoarBogdan):

Si eu cred ca e o gluma.

| Mosotti a răspuns:

Un model tampit, il fereste de aia ca si cum l-ar feri de ceva rau, de accidente, infractiuni.

| anonimg a răspuns:

Nu sunt sănătoși cei care au inventat așa ceva.
Mase întregi de creștini cu pastori și preoți cu tot ar trebui închiși în ospicii dacă ei cred că educația biblică constă în așa ceva.
Totuși, eu cred că o astfel de imagine poate să fie făcută și de un ateu, ca o înscenare așa cum a făcut împăratul Nero când a dat foc Romei și a dat vina pe creștini.
Oricum, imaginea aceea este făcută la caterincă.

| GabiDumitrescu explică (pentru anonimg):

Amuzant, dar nu. Era suficient sa te uiti dupa site si vedeai ca nu e la caterinca. http://stopmasturbationnow.org/

| Dismally a răspuns:

De la 5 ani? Pai cine naiba se "self-raping" la 5 ani? laughing

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru Dismally):

Și mai devreme chiar. Fetițe, băieței, uneori chiar la câteva luni. La început se credea că au crize de epilepsie, dar în urma controalelor, reieșea faptul că nu era vorba de epilepsie. Este un forum medical unde găsești mămici care povesteau așa ceva.

| Mosotti a răspuns (pentru Dismally):

E, eu de pe la 7 ani faceam chestia asta, deci nu e problema.

| Zuzu1991 a răspuns:

Ce prostie, inveti copilul sa devina Houdini
mult mai buna e o centura de castitate pentru baieti big grin

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

In China aia au o adevarata problema cu educatia sexuala nu noi, pentru ca ei sunt prea multi 27% din populatia lumii e acolo.
1.350.000.000 de oameni cu 22 de provinici plus Hong Kong inca 40.000.000 de locuitori. si cu o armata de 2 miloane activi si 20 de milioane in rezerva.

Inca de la inceputul inceputurilor neamul chinezesc a fost cel mai mare/numeros dintre toate popoarele de pe glob.

DA e adevarat ca si noi avem destule probleme cu copii de asta Romania e asa cum e acum.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

rolling on the floor
Cât de prost să fii să cumperi așa ceva?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"self-raping"?

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Adica autosatisfacere, la asta se refera colegul cu self-raping cumva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Nu aveam nevoie de lamuriri.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Parea ca aveai nevoie de lamuriri, ce ai zis?
"self-raping"?

Ca si cum nu stiai ce vrea sa zica.
Bine tradus asa cum scrie este autoviol, daca se refera la asta, a glumit.

| GabiDumitrescu explică (pentru anonim_4396):

Interesant termen, nu? big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nu chiar. Mai mult cretin/ de prost gust.

| chuckmanson a răspuns:

Sper sincer că imaginea aia este trucată și făcută de un troll, dar dacă e reală, atunci oricine a inventat această atrocitate ar trebui trimis/ă la pușcărie imediat.

| GabiDumitrescu explică (pentru chuckmanson):

Vezi mai sus, am detaliat acolo. Site-ul ala exista. Viziteaza-l si vezi ce le debiteaza creierele unora. Crezi ca astia de la aur si sustinatorii lor sunt asa de departe de astfel de extremisme?

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Sincer sunt cei Mai bolnavi părinți posibil care exista sa facă așa ceva cum dreacu sa faci așa ceva doamne ferește

Eu sunt sincer frate daca băiatul meu vrea S-o facă S-o facă ia uite domne ce sa facă eu dacă lui i sa Sculat S-o facă tată dai bătaie băiatul meu

| Mosotti a răspuns (pentru GraniniCuPiersica):

Corect ce zici.

Eu nu am inteles de ce unii parinti feresc copilu de placere si mai tarziu fetele de f, ca si cum ar face ceva periculos care face rau!

Eu daca aveam o fata ziceam asa "ai grija sa te protejezi daca ai face cu vreunu, dar e ok ca te simti si tu bine, ceva rau nu e".

Nu "aaa ai grija...ca-s multi nenorociti care vor sa ti-o puna", o zice ca si cum aia vor sa o spanzure, nu sa-i ofere placere, care n-are nici o treaba cu o rel serioasa neaparat.

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru Mosotti):

Nu as putea săi zic in viața mea fetei mele așa ceva asi intra in pământ de Rușine și masi simiti um gunoi de părinte dacă Iași spune așa ceva

Am săi spun săi explic totul tot ce știu eu

Orice s-ar întâmpla sunt in spatele tău și in stânga ta și in dreapta ta Niciodată nu am sate judec pentru Greșelile tale orice greșeala ai este și a mea și o rezolvam împreuna poa sa iasă cu baieti bine înțeles dar happy trebuie sa știu unde sta băiatul cum îl chema cine sunt parinti lui câte surori are cărți frați are sa porta GPS la mânca pe care îl dau eu lui și bine înțeles happy ca orice tata vin și eu la Întâlnire happy nu vreau S-o cresc încuiată dar sa aiba grija cu cine iese la întalnire la minte vreau sa știe ce este viața vrea sași trăiască viața vreau sa fie așa cum vrea ia dacă ia vrea sa fie profesoara sa fie dacă ia vrea sa fie fotbalista sa fie eu sunt in spatele ei pentru tot deauna

Dacăo va da in bară vreau sa știe ca o iubesc cu Adevărată orice s-ar întâmplat

| Mosotti a răspuns (pentru GraniniCuPiersica):

Da, ai dreptate. Dar unii parinti nu gandesc asa din pacate.

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru Mosotti):

Eu uneori stau și ma gândesc de ce sunt uni parinti așa Mosoti adică ai un copil da un suflet pe care îl iubești mai ales când vine pe pământul asta cu fericire Adevărată cu omul pe care îl iubești cu adevărată nimic nu poate fi mai frumos și pur este fericirea infinita îți dai seama

| Mosotti a răspuns (pentru GraniniCuPiersica):

La intrebarea
"de ce sunt uni parinti așa?".

Raspunsul meu e: "de prosti.

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru Mosotti):

Al meu este ca sunt bolanvi mintali și prosti rău

| Mosotti a răspuns (pentru GraniniCuPiersica):

Da, nu neaparat bolnavi cat prosti, ca un destept si-ar da seama ca nu are sens sa se poarte si sa gandeasca asa.

| Mosotti a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Da, daca nu e la caterinca e mai grav.

Pai da, un destept se prinde ca nu gandeste bine! Chiar daca e intelectual, tot prost e daca nu se prinde de asta.

| GabiDumitrescu explică (pentru Mosotti):

Pai da, asta e nebunia. Sint suficient de destept ca sa imi dau seama cit de prost sunt. Prostul se crede destept si nu vede nici o problema in asta...

| Mosotti a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Mda, nu am inteles niciodata de ce prostu nu se prinde ca e prost.
Ca eu vad imediat ce pot si ce nu, si clar imi dau seama ca-s prost in anumite ramuri si ca nu pot mai mult.
Prin comparatie vezi, oricat de tembel ai fi!

| GabiDumitrescu explică (pentru Mosotti):

Un singur amendament am - in adolescenta, 99% dintre baietii care vor sa o puna uneia sau alteia sunt interesati doar de propria placere, eventual de "palmares" si nu de gasirea punctului G al duduitei...

| Mosotti a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Pai asta e nesimtire, trebuie sa se simta si ea bine, clar. Si ea daca nu se simte bine, sa nu accepte, e simplu.

| GabiDumitrescu explică (pentru Mosotti):

Asta spunem noi. In adolescenta peer pressure e macel. De aia multi au telefoane ridicol de scumpe cu care nu fac practic nimic care sa le justifice, de aia multi fumeaza sau baga alcool excesiv desi nu se simt bine facind asta, si asa mai departe.

| Mosotti a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Pai ce treaba am eu cu altii? Ca am fost si eu adolescent si nu aveam treaba, nu ma int ca aia beau, ca isi luau nu stiu ce haine, eu nu aveam nici o legatura, ma simteam bine cu ale mele si nu ma luam dupa ei.

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru Mosotti):

Acolo e ceva mai mult decât prostie Mosoti eu zic ca acolo este nebunia mare adică au probleme serioase parinți care comanda și Foloesc așa ceva pe copii uiatate in ce hal l-au pus pe copil acolo eu uneori ma uit și rad dar ma și sperie pe o parte ca un copil trebuie sa trăiesca o trauma ca asta e total Anormla

| Mosotti a răspuns (pentru GraniniCuPiersica):

Mda, sunt multi oameni si parinti idioti si prosti.

| GabiDumitrescu explică (pentru Mosotti):

Tu da, eu da, altii - cam putini - da. Sa te uiti in jur in Romania ce nebuneala e acum si mai vorbim dupa aia...

| Mosotti a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Normal ca vad ce nebuneala e in Romania, e f clar, e haos total.

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Lau castrat pe copil ești nebun săracul și ce poziția are l-au nu știu cum sa Mai zic măcar poziția crebusti săracul

| Mopmop a răspuns:

Ar trebui sa faca un stagiu intr-o manastire. Iese scolit de acolo, unii preoti stiu de ce...

| geoconda a răspuns:

Anti? Tu ești anti sau pro?

| GabiDumitrescu explică (pentru geoconda):

Daca ai citi cateva raspunsuri ale mele de prin aria Religie si nu numai ti-ai da seama... Ce om normal cit de cit la cap poate fi pro asa ceva? straight face