| FucktheSystem a întrebat:

Când frecam netul m-am gândit la afirmația profului de religie „99% din internet e satanic", atunci m-am gândit ce caută creștinii pe net și mi-a venit în minte un site pe care mă mai uitam din pură curiozitate sadică( și da sunt sănătoasă mintal și pozele sunt probabil trucate).
http://www.bestgore.com/
Și acum am stat să mă gândesc, oare creștinii intră pe asemenea siteuri, poate doar din curiozitate, că nu cred că ar intra un cerștin din plăcere, că e un posibil păcat (deși nu cred).
Acum mi-a venit altă idee în minte, cei de la criminalistică sau cei care fac autopsi păcătuiesc?

Răspuns Câştigător
56 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Draga mea. Dumnezeu foloseste orice cale de a se face cunoscut celor ce nu Il cunosc.El foloseste chiar si internetul intr-un mod atractiv ca sa auziti despre dragostea Lui.Eu nu consider ca am ajuns pe TPU din intamplare.Cautam ceva despre atributele lui Dumnezeu, si am intrat aici.Cand am citit ce scria despre Domnu Isus, m-am ingrozit.Mi-am facut cont si am raspuns.Pe urma am inceput sa scriu,si in ciuda tuturor adversitatilor,ostilitatlior,Dumnezeu mi-a dat putere sa nu renunt,sa continui sa Il marturisesc pe El,sa dau sfaturi bune, si poate ca cei care citesc raspunsurile mele, vor deveni un pic mai buni.De cate ori luam hotararea sa nu mai intru pe TPU, primeam mesaje de incurajare, de multumire pentru ceea ce fac.Aceasta ma otiveaza sa merg inainte.Este pacat sa intri pe site-uri care te fac sa pacatuiesti,te indeamna la lucruri rele,la sex, violenta, droguri.
Dedicatie speciala pentru totI userii TPU:http://www.youtube.com/watch?v=ULXZchPt4gw

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

In continuare: D'ont give up! Noroc cu oameni ca tine, ca si Cristi202, ca Trantorel si altii cu bun simt si creier in cap. Cei 1% cu D-ZEU care fac frumoasa viata. Ca 99% se chinuie sa o urateasca.

| EmaS a răspuns:

Pofta buna, asculta si dedicatia speciala!

| Dumnezău a răspuns (pentru EmaS):

Mi-am ridicat ochii catre cer.Doar pentru a da niste arhangheli si a da o flegma in directia scaunului plictisitor al lui Petrutz(nenea de la poarta)

| EmaS a răspuns:

Este bine, inseamna ca o sa-ti pastrezi silueta.

| Allrc24 a răspuns:

Da e pacat... nu va stricati mintea cu mizerii de genul asta.sunt nocive si e pacat mare de totstraight face

| cristi202 a răspuns:

Ce cauta crestinii pe net? Acel 1% care nu e satanic, care iti ofera lucruri extraordinare care iti fac viata mai frumoasa.
Vreun alt link mai sadic nu ai gasit sa postezi? Nu cred ca e sadic doar pentru crestini, ci si pentru oamenii cu mintea la cap. Eu ma indoiesc ca un om normal ar privi cu placere la asa ceva - cu siguranta ar avea ceva la cap daca ar privi. Deci ai grija - e o caracteristica binecunoscuta a bolnavilor mentali sa zica sus si tare ca ei sunt sanatosi din acel pct de vedere, asa ca mai bine nu ziceai ca esti sanatoasa mental pentru ca intri pe asemenea site-uri. Urmarind asemenea siteuri, dai de banuithappy.

| anonim_4396 a răspuns (pentru cristi202):

N-a auzit de faptul ca la D-ZEU valorile sunt opozabile celor din lume si proportiile inversate. Un 1% cu D-ZEU face mai mult decat 99% cu diavolul. Insa oamenii se uita la ceea ce izbeste ochiul. In plus, i se da un raspuns sau doua si restul sunt replici jignitoare intre useri. Agita apele si apoi se uita la rezultatul negativ pe care il obtine cu mare satisfactie, probabil.

| cristi202 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, mare adevar ai zis. Acel 1% face mai mult decit cele 99%. Trist insa e ca nu se vede asta.

| cristi202 a răspuns:

Nu am zis ca ai ceva la cap. Insa normalitatea tine de vizionarea anumitor lucruri, anormalitatea de a altora. Nu e vorba aici de gusturile majoritatii. Nu majoritatea decide, ci la ce te uiti. Orice fiinta umana normala se incadreaza in anumite "tipare" psihologice, orice fiinta umana care iasa din acele tipare, are de-a face cu anormalul.
Si acum tu vrei sa cred ca ce vezi tu acolo e perfect normal? Ca tine doar de gustul tau? Mai studiaza psihologia. Si mai vorbim pe urma...

| cristi202 a răspuns:

Mai sa fie, sa nu imi spui ca nu crezi in psihologie ca stiinta!

| Maidanezul a răspuns (pentru cristi202):

Buna,
As dori sa iti spun ca am primit cateva reclamatii legate de comportamentul neadecvat folosit in comunitate, ceea ce a deranjat ceilalti membri.
"@Minks Ce-are, nu-ti mai place penisul de tractorist?"
"Esti tractorist umbli pe linga aratura"
Noi nu toleram un astfel de comportament in cadrul comunitatii si de aceea te rog si pe tine sa te comporti cat mai frumos cu ceilalti utilizatori. In caz contrar contul tau va fi suspendat pe perioada nelimitata. De asemenea, in cazul in care iti vei crea alte conturi si vei avea acelasi comportament, deranjand membrii comunitatii, acestea la randul lor vor fi suspendate pe termen nelimitat.
Multumesc pentru atentie.
O zi frumoasa,
Cristina, TPU.ro
Mai oameni buni cititi bine eu injurat de @Minsk eu atentionat este culmea frate.
Halal corectitudine pe TPU Mare este gradina lui bunul dumnezeu
CRistina sa fie primit si la multi" ban" pina termini RELIGIA Greu este Cristina sa numeri pina la 10 de sus in jos
Simplu e Cristina sa apuci piatra sa arunci
http://www. TPU.ro/religie/cand-frecam-netul-m-am-gandit-la-afirma-ia-profului-de-religie-99-din-internet-e-satanic-atunci-m-am-gandit-ce-cauta-cre/pagina-2.html#5716795
Vezi ca mai ai pe EMA, TRINTOREL si trintesti jos tot ce tine de RELIGIE NU AI AMBITIE DACA NU O FACI SA ARATI CE TARE ESTI TU

| cristi202 a răspuns:

Poate ca tu nu dai doi bani pe psihologie, insa ea e atestata ca stiinta. Oare de ce?

| cristi202 a răspuns:

Oare tu nu dai doi bani pe psihologie tocmai pentru ca realizezi si tu ca nu esti in concordanta cu ce spune ea? Ca nu esti in concordanta cu ceea ce ea declara ca fiind normalitate?

| cristi202 a răspuns:

Oare chiar asa sa fie?

| Maidanezul a răspuns:

La rabin vine un prieten stateau de vorba cind apare Itic.Rabi uite ce zice strul de mina si uite aia si ailalta si spune el tot oful Rabinul Ai dreptate Itic si pleaca el fericit.Peste un ceas apare Strul Rabi viata nu mai are sens pentru mine ca uite ce trag cu Itic si aia si ailalta Rabinul gindeste ai dreptate strul pleaca si strul fericit.Prietenul rabinului sa cada jos pai cum vine asta strul are dreptate itic are dreptate.Rabinul ai si tu dreptate. Concluzia o tragi tu.

| FucktheSystem explică (pentru Maidanezul):

Dănutzo ți-am mai zis de câteva ori că am nevoie de translator să înțeleg ce scrii așa că fă-mi favoarea și trage concluiza pentru mine, eventual într-o frază scurtă și la obiect.

| Maidanezul a răspuns (pentru FucktheSystem):

Pune mina pe dictionar, nu te duce mintea intreaba si cere ajutor, esti un copil rau si necredincios punct

| FucktheSystem explică (pentru Maidanezul):

Nu cred că eu sunt cea ce are nevoie să pună mâna pe dicționar ci tu trebuie să înveți semnele de punctuație, când se folosește literă mare și când se folosește literă mică și în general să formulezi o frază cu sens. Dacă nu poți să formulzi o frază folosește propoziții scurte.
Și nici rău nici necredincios nu e o insultă pentru mine, mai încearcăbatting eyelashes

| Minks a răspuns (pentru Maidanezul):

Tu esti aia care are nevoie sa puna mana pe un Abecedar in primul rand.

| Maidanezul a răspuns (pentru FucktheSystem):

Greu la deal cu scoala unsa cu untura,sa o manince maidanezii dar nici aceia,nu se pun la mintea ta. Greu la deal, sa pricepi si tu ca devarul are multe sensuri, difera din ce unghi il privesti.

| Maidanezul a răspuns (pentru Minks):

Ai si tu dreptate sa te iei de minuta, cu initiatoarea postului.Dar vad ca stiitor de carte te dai, cum de pricepi ce scriu cum de ai reusit, este mama ta linga tine si tu stai in pat si ea citeste? sa nu te deochi

| FucktheSystem explică (pentru Maidanezul):

Sincer în unele momente îmi doresc ca prostia să doară, atunci poate unii ar conștientiza că au probleme.
Bați apropouri că eu trebuie să merg la școală când tu, Dănutzo, nu ești în stare să formulezi o frază, lucru care poate să-l facă și un copil de ciclu primar?
Aberezi draga mea, abereiz urât de tot. Oamenii vorbesc despre un lucru și pe pomenești și tu că vi acolo și zici ceva, fără legătură, dar totuși zici să fie acolo.
Nu înțeleg de ce naiba adevăr vorbești sau ce vrei să spui în general.
Dacă ai ceva concret de spus te aștept, dacă nu las-o baltă și vezi-ți de aberații în continuare, de preferat în altă partewinking

| Maidanezul a răspuns (pentru FucktheSystem):

Ai si tu dreptate, vad ca te doare ceva ca te agiti prea rau.eu zic sa te linistesti eventual aprinde o tigare nu recomand xanax. greu este sa pricepi ca difera din ce parte privesti adevarul si zici ca alta opinie este o aberatie "afirmația profului de religie „99% din internet e satanic" deci tu ai luat ca punct de plecare parerea profului si incerci sa construiesti ceva pe un punct de sprijin eu am oferit o pirghie. Ai mai avut o perla ca profesorul tau de religie sustine ca pamintul este in centru.Voi cauta minunea si o pun aici cu dedicatie pentru tine.Acum chiar ma intreb cum naiba de este asa de fraier profesorul tau de religie. Daca erai asa de tare puneai clasa in priza cu catel si purcel solicitati inlocuirea lui.Simplu o cerere motivele semnati si gata, dar la tine este o boala incerci sa o controlezi cu ex de respiratie dar nu merge. Concluzie bati cimpii cred ca esti la scoala prin Jud Ialomita

| FucktheSystem explică (pentru Maidanezul):

Nu mă doare nimic, iar dacă îmi dai tu o țigare nu mă supăr, așa îmi e cam lene să mă deplasez la ora asta la magazin.
Și de ec am vrea să înlocuim profesorul de religie? Ști, nouă ni se pare amuzant, trist e dacă-l ia cineva în serios și mai trist este că el consideră ce spune adevărat. Eu la fel de bine puteam să mă declar de altă religie și să mă car de la oră, dar n-am vrut să o fac pentru că e foarte amuzant.
Și dacă te interesează unde învăț țin să te anunț că e cel mai bun liceu din oraș cu o istorie de 90 de ani de activitate ( împliniți anul ăsta).
http://zinca-golescu.3x.ro/zincahtml/znk/poze.html
Și ca informație secundară este liceul din care s-a luat singura medie de 10 pe linie la bac din Argeș și din care au picat decât doi copii bacul.
Doar în caz că te interesa nivelul liceului.

| anonim_4396 a răspuns (pentru FucktheSystem):

Credincioaso, eşti cel mai credincios şi bun la suflet om!

| Minks a răspuns (pentru Maidanezul):

Spre deosebire de tine, presupun ca am coerenta in exprimare. Nu e problema, nu o lua personal, analfabetii ca si tine sunt oameni, figureaza in registrele de le Evidenta Populatiei, fara nici o deosebire fata de ceilalti, care au frecventat orele de curs.

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns (pentru Maidanezul):

Cea mai ***** dintre ******.
Daca nu incepi sa scrii normal zbori. nu e nimeni obligat sa iti inteleaga **** ala de scris, ok?
ia-ti tu un abecedar, inculto.,

| Maidanezul a răspuns (pentru GoodGuyOviCONTSUSPENDAT):

Stai putin ce vina am eu ca tu esti tractorist cu ceva vechime si nu ai habar sa faci o pana, am inteles esti pe miriste dar o dregi tu.

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns (pentru Maidanezul):

***si *** si *** si*** happy sper sa te ajute imaginatia

| aliceinchains a răspuns:

Stiu si eu site-ul, de la Sataninside... da' nu-i prea pe gustul meu.hee hee

| FucktheSystem explică (pentru aliceinchains):

Poi de la cine crezi că-l știu și eu? laughing

| Bogdanux a răspuns:

Acum si Gigelu' pacatuieste daca bea un pahar de bere.Sa fim seriosi. Daca respiri si nu te gandesti la Dumnezeu, gata, deja ai pacatuit.Am senzatia ca se trece limita normalului, de asta m-am tot saturat de persoanele idioate asemeni profului tau de religie.

| miradoniz a răspuns (pentru Bogdanux):

"Dacă respiri și nu te gândești la Dumnezeu, gata, deja ai păcătuit.Am senzația că se trece limita normalului"EXACT asta este! mie îmi pare a fi un fel de "mecanism de protecție"ca să exagerez un pic!
Dumnezeu nu silește nimic,ci..."seduce",ca sa spun așa, se "revelează".
De aceea au ales ortodocșii drumul teologiei apofatice! este imposibil să faci "ca și cum"! însăși ideea este covârșitoare! prima porunca nu este "să fii perfect"ci"să iubești pe Domnul!"-din câte știu, nici un om nu a trăit vreodată permanent în grația divină.
deci ce ne rămâne? să facem ce putem.
Să trăim.

| Bogdanux a răspuns (pentru miradoniz):

Bun, El nu sileste, dar de ce religia si biserica baga mereu pe gat oamenilor credinta si tot felul de aiureli? Ar suna ceva de genul: "Cine nu e cu noi, e impotriva noastra".

E chiar asa de greu incat sa ai un echilibru intre credinta si logica?

| miradoniz a răspuns (pentru Bogdanux):

Omul rămâne mereu om. Există ceva bizar cu Noul Testament.Se spune"situarea în timp",cred,adică spre deosebire de V.T.,care e imemorial."Dumnezeu a intrat în istorie"Și nu a ieșit încă.Vreau să spun,am impresia că de atunci și până acum,a fost mereu actual.În orice moment în timp ai alege,fiecare verset,orice situație-de exemplu acum în România.El știa asta,o și spune de fapt,când Îi toarnă femeia aceea parfum pe picioare,Iuda se indignează, că era parfum scump și ar fi putut să dea banii săracilor.Iar Iisus spune"săraci veți avea mereu cu voi".ȘI așa a fost-indiferent care era religia oficială. Creștinismul s-a oferit lumii, dar nu silește pe nimeni.
Biserica face ce poate-dar rolul ei principal este de "a face memorie vie"ca să zic așa,"pomenire" a sacrificiului Său.
Uite-te doar la versetele care vorbesc de fraza pe care o citezi tu pe invers. Iisus ne-a spus "Căci cine nu este împotriva noastră este pentru noi" Marcu 9.38-41,Luca 9 49-50 sau Matei 10.42 "oricine(cel ce ) va da de băut unuia dintre aceștia mici numai un pahar cu apă rece, în nume de ucenic, adevărat grăiesc vouă: nu va pierde plata sa"

| DorelSudoru a răspuns:

Nu cred ca se pune ca pacat dar na, oricum mersi de site

| francesca89 a răspuns:

Nu stiu de ce am accesat site'ul acela...
ma simt mai rau decat de la 1priest1nun
Nimeni nu ma crede, dar, serios imi bruiaza mintile si ma afecteaza rau de tot.

| DreamAutopsy a răspuns:

Sunt nebună dacă mi se pare interesant?! laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru DreamAutopsy):

Interesant e una. A-ti face placere deosebita e altceva.

| EugeNNio a răspuns:

F.Tare siteul, bleah mi s-a facut pielea de gaina!

| EugeNNio a răspuns:

Nu stiu fratilor ce sa zic, eu cred in Dumnezeu dar nu cred in nici o religie, religia e facuta pentru a controla si manipula societatea. Dumnezeu a creat viata si materia guvernata de legi fizice si spirituale.Eu sunt mai degraba atras de legile karmice si reincarnare,mi se par mai realiste. Faza cu raiul si iadul,jucatul cu leii in paradis, arsul in cazanul cusmoala, sfarsitul lumii si judecata de apoi mi se par niste povesti pentru copii mici si mari.Basme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Discutati si voi intre voi si noi intre noi fistecare la rubrica lui, si pe care-l mananca in c.r poate sari parleazul dincolo.dar daca nu se intampla e pace si liniste.nu crezi? de ce crezi tu ca si-ar marturisi crestinii pacatele pe TPU? ei merg la biserica. daca intra vor spune acolo.