| ForJesus a întrebat:

Este adevărat ca foarte mulți îndrăgostiți se inspira din Biblie(Cântarea cantarilor) care probabil este scrisa de Solomon(care spun uni a fost cel mai înțelept om)?
Cântarea cântărilor are cele mai frumoase cuvinte de dragoste?

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Jameson a răspuns:

Probabil. Nu as putea spune ca este o inspiratie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cantarea cantarilor, a izvorat din inima catre buze.indragostitii din ziua de azi canta din varful buzelor pana cade prostul sau proasta la lat. dragoste? sinceritate? iubire? unde for? ia uita-te la dragoste si sex si vezi cat is de prosti intr-o traire simpla?