| anonim_4396 a întrebat:

Salut, voi credeti in besteme? Eu pana acum nu, dar s-a intamplat ceva ciudat recent: eu ma spal de.doua ori pe zi dar intr-o zi, m-am spalat doar o data. Mama mea a aflat si mi-a zis ca o sa-mi cada dintii daca ma spal asa rar, eu avand dinti sanatosi. Eu logic ca nu am crezut pentru ca nu aveq ce.sa se intample de la.niste vorbe. Dar ziua urmatoare, cand m-am dus sa ma spal pe. dintu am observat ca aveam un dinte din fata de sus putin decolorat, adica parea bolnav, cam gri ( tin sa zic ca ziua trecuta aveam dintii perfect sanatosi). Cand m-am dus sa iau micul dejun (am.mancat ceva cu paine) si mi-a cam cazut un sfert de dinte... Ce ziceti de asta? Vi s-a intamplat ceva de genul?

Răspuns Câştigător
| danay72 a răspuns:

Nu exista ideea de blesteme. Dumnezeu nu se implica in asa ceva.

6 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

In anumite cazuri nervul moare. Iti dai seama de asta din faptul ca dintele isi schimba culoarea in gri. Un dinte cu nervul mort nu mai e hranit, devine mai fragil decat un dinte normal, devine casant.

| costis a răspuns:

Asta nu-i blestem. Poate o lectie prin care sa inveti ascultarea. E bine sa ramai sub ascultarea parintilor, cel putin pana vei fi pe banii tai.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A fost un presentiment, nu un blestem.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La tine nu e blestem.e coincidenta.dar in general blestemul de parinte se lipeste mai ales la copii rai neascultatori, care-si bat parintii, care-i chinuiesc, si isi bat joc de ei.

| NameoftheCentury a răspuns:

Troll.

| Iulianaiuli78 a răspuns:

Dacă te speli așa rar incorect