| anonim_4396 a întrebat:

Stiti detalii despre imparatia lui Dumnezeu? Vreau sa stiu fiecare detaliu, tot ce se afla in cer, vreau sa stiu cum e in paradis poate ati citit intr-o carte sau poate ati auzit un preot vorbind despre asta si cel mai mic detaliu pe care il stiti imi puteti spune ca sunt foarte curios, rog seriozitate.

Răspuns Câştigător
| danut a răspuns:

Ce anume iti doresti sa stii? Nu iti pot spune decat ceea ce scrie Biblia.
Pentru cei care vor fi cu Dumnezeu Isus Hristos va fi ceva de neimaginat, Cerul nu este un loc in care toti stau tot timpul si canta psaltiri cu toate ca numai si pentru asta merita efortul. Toti care vor ajunge acolo vor ajunge la statura lui Adam si a Evei (cam de 2 sau 3 ori cat suntem acum), toti vor fi tineri, toti vor avea proprietati "la tara" dar si in Capitala Universului care se va muta pe NOUL Pamant caci asta de acum va fi ars odata cu satana si acolitii sai. Vor fi unii speciali care vor fi TOT timpul cu Hristos la conducerea Universului iar ceilalti se pare ca vor fi Ambasadori ai lui Dumnezeu pe restul planetelor cu fiinte vi care exista si acum. La fiecare sarbatoare se vor aduna toti oamenii in Capitala si vor petrece cu Dumnezeu. Nu va fi boala, nu va fi moarte, nu vom mai fi din carne, nu vom mai face copii, nu vor mai fi femei si barbati, vom fi ca ingerii. Vei realiza tot ce ti-ai dorit sa faci si sa realizezi fara PACAT. Pacatul va disparea din univers. Spune Biblia ca ceea ce se va gasi in cer nimeni INCA nu si-a imaginat. De exemplu Capitala dupa datele din Biblie ar avea o latura cam de 2000 de Km, zidaria si pavajul este din aur si usile din pietre pretioase formate dintr-o singura bucata fiecare. Nu va mai exista noapte si nici soare pentru Capitala deoarece lumina va izvora de la Tronul lui Dumnezeu. In univers ne vom deplasa fara nave cosmice caci noile corpuri vor permita asta iar drrumul, oriune, va fi aproape instantaneu. Cam atat se poate descoperi din Biblie.

6 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Cred că din cele cinci răspunsuri de mai sus te-ai lămurit cât de cât.

Răspuns utilizator avertizat
| xerxes1 a răspuns:

In Rai este naspa.Dai de crestini rahitici care -i canta lui Dumnezeu cantece de slava.
Dumnezeu de scarba lor s-a mutat in Iad unde curg rauri de bere si este distractie non stop.

Răspuns utilizator avertizat
| VALCUANDREI1994 a răspuns:

In paradis/eden/rai cum vrei tu sa ii spui e foarte bine. Am baut aseara o socata si am jucat Moral Kombat 4. M-am simtit excelent.

| GKev a răspuns:

E calumea acolo e cola e femei e bmw si D-zeu are un rolls royce beton iar Allah un bentley mussane si fac cinste la oameni cu bautura mai vine si Dracu din cand in cand cu gagici din alea bune 10/10 recomand