| sonia1258 a întrebat:

A avut cineva cancer papilar tirodian sau poate aveti cunoscuti care s-au confruntat cu asa ceva? Sunt foarte disperata am aflat intimplator si am o frica ingrozitoare(((

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce sens are sa-ti faci tu griji si frici, cand aflii de anumite cancere?
Cancerul papilar tiroidian este un cancer bland, cu sanse de vindecare completa, dupa extirparea tiroidiei si tratamnetul radioactiv, traindu-se bine merci pana la adanci batraneti, cu o pastiluta hormonala pe zi.

Daca nu ai tu cancerul, confirmat in urma biopsiei, nu ai nici un motiv sub soare ca-ti faci griji si sa-ti induci frici, inutil!

| johnnny123 a răspuns:

Ce ai aflat întâmplător? Că suferi de acest cancer, sau doar că există?

| Furnicuta000 a răspuns:

E un tip mai rar deci slabe sanse sa gasesti aici pe cineva care sa fi avut. Dar stiai ca cancerul de tiroida e in top 3 la rata de vindecare? Asa ca nu dispera si asculta intocmai de medicii tai

| adryang78 a răspuns:

Cum adică, ai aflat întâmplător? Ți-a pus diagnosticul un medic specialist sau ai avut niște simptome și ai citit toate prostiile de pe internet?