| Hasan_Madalyna_1994 a întrebat:

Am și eu o nelămurire va rog care știe să îmi raspunda..pe data de 9 am fost cu copilul la spital are 1 an și nouă luni având niste bubițe pe corp ..la spital ne-au spus că e rujeola am stat internați 5 zile bubițele iau dispărut după 3 zile totul bine și frumos. dimineața cand m-am trezit copilul avea niste bubițe că niște pișcături de tantari acum după amiaza am observat sa sau făcut puțin mai mari și mai multe îmi puteți spune daca e posibil să facă din nou rujeola intr-un timp așa de scurt? A trecut o săptămână de când am ieșit din spital

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| elcosmin a răspuns:

Trebuie sa consultati alt medic, aveti grija cu alimentatia, deoarece alimentatia este foarte importanta. Poate fi vorba de vreo alergie.