| VaLe97 a întrebat:

Am varicela de 2-3zile si ma mananca ingrozitor pielea! Va rog frumos ajutati-ma cu un raspuns... IN CATE ZILE IMI VA TRECE MANCARIMEA? nu bubitele! mancarimea! Va rog raspuns urgent cryingcryingcrying!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dariusbocos a răspuns:

Da o sa-ti treaca in 2-3 zile sau mai repede nu te stresa rezista ca nu-i greu si eu am avut incearca sa faci ceva sa te uiti la televizor sau sa te joci pe calculator fa ceva sa te atraga sa nu mai dai atentie mancarimii

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Trebuie sa te faci cu solutia aia alba mentolata daca vrei sa nu te mai manance[mama ta trebuie sa stie ]

| stoica1 a răspuns:

Mancarimea va disparea odata cu bubitele dar daca vei continua sa te scarpini va dura o perioada. Insanatosire rapida. Funda?