| Ciresikaaa a întrebat:

am cearcane.nu de la oboseala ca sunt odihnita, si cand rad sau zambesc mai tare se vede urat.cum as puate sa scap de ele?sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Barajag a răspuns:

Dimineata dupa ce te-ai spalat pe fata, poti taia cateva felii de castravete si apoi le aplici pe ochi, le ti cateva minute si vei vedea ca da rezultate.Bafta!

2 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Fa-ti analizele de sange complete.Inclusiv testul ELIZA, pentru paraziti interni.
http://www.sfatulmedicului.ro/analize/anticorpi-igg-toxocara-canis_431
S-ar putea sa ai Toxocara, e o boala care se ia de la animale, in special caini si pisici, sau daca ai fost in parc si ai atins nisipul si nu-te-ai spalat pe maini inainte sa mananci. Fa-ti imediat analizele pentru ca eu era sa orbesc din cauza acestui parazit.

| micutzagirl a răspuns:

Incearca crema de ochi anti-rid & anti cearcane de la beautycycle™ http://www.amway.ro/catalog?category=10451 eu asta foloses si chiar isi face efectul :)