| Katty1234 a întrebat:

Am o intrebare pentru fete. In timpul menstruatiei va doare si piciorul drept? Sau aveti scurgeri din abundenta? Si daca va confruntati cu dureri, ce luati pentru a le calma?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| HazelEyes77 a răspuns:

Din fericire sunt norocoasa si nu am dureri mari in timpul menstruatiei si nici un flux abundent. Uneori resimt crampe si o durere surda si in cazuri rare mai iau Nurofen.

| noink a răspuns:

Da. Pe mine mereu inainte cu o jumatate de ora sa imi inceapa sangerarea ma doare pe piciorul drept pana spre genunchi, destul de tare, iar dupa ce incepe sangerarea incep si durerile de abdomen. Este normal. De obicei durereama tine doar o zi in cazul meu, iar personal prefer sa rezist si sa nu iau analgezice. Nu prea ma impac cu medicamentele. Doar daca durerea e puternica sau am de mers la scoala iau Nurofen Forte.

| TsunamiiiYay a răspuns:

Panadol,nurofen, pun comprese calde pentru durerilaughing stau sub patura
Durerile sunt pe tot corpul! Iar eu in primele 2 zile am dureri mari

| Denisaandreea72 a răspuns:

Buna piciorul nu doare neaparat la toate fetele dar da sunt cazuri in care durerea "cade"pe unul picioare, totul difera de la o fata la alta dar e normal sa ai scurgeri si chiar micile "cheaguri" daca le pot spune asa, pentru dureri poti incerca sa pui apa fierbinte intr o sticla de jumatate si sa ti i pui pe burta cat suporti o sa te lase asa dar daca nici asa nu te lasa durerea si nu este foarte foarte puternica poti lua nospa dar daca durerea este si mai puternica algocalmin dar sa nu iei mai mult de 1 pastila la un ciclu menstrual pentru ca este foarte puternica si nu face bine. Succes