| dulcikata17 a întrebat:

Am si eu o problema..in luna august am avut menstruatie normala, in septembrie am facut o lună pauza de la anticonceptionalele Belara si nu mi-a venit ciclu normal..foarte putin, câteva picături, am reluat pastilele luna asta pe 2 si pe 14 mi-a venit ciclu (adică ciclu peste pastile, ce ar fi trebuit să nu se întâmple!)si am terminat folia de 21 de pastile marti acum, ciclu nu mi s-a terminat ..am vreo 2 săptămâni martia viitoare.(pot sa incep sa iau anticonceptionalele chiar dacă nu s-au făcut 7 zile de pauza?)Zic ca poate încetează curgerea.tin sa mentionez ca nu e hemoragie

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Urgent du-te la doctor numai sta.

| sofisis a răspuns:

Mama ce le-ai zapacit...parerea mea e sa tii regula macar de acum incolo. Asteapta acele 7 zile.