| Sun1407 a întrebat:

Buna! De cateva luni am o pata pe picior, maronie-neagra, doar ca inainte cred ca a fost un furuncul acolo pe care eu l-am spart crezand ca e un cos… oare mai am sanse sa scap de acea cicatrice ramasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Esti elev/student sau angajat? atunci poti merge cu trimitere de la medicul de familie catre medic de specialitate dermatog, acolo vei afla exact despre este vorba si vei gasi raspuns la aceasta intrebare!
daca nu esti asigurat sau nu vrei sa astepti programarea uneori lunga (prin trimiterea de la medicul de familie cum am spus mai sus) nicio problema, poti sa mergi la orice clinica privata dar contra-cost!

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu avem de unde sti ce a fost exact si pare ca nici tu nu stii prea bine.Intelept este sa faci o vizita medicului dermatolog si te va lamuri dupa ce se uita cu atentie la pata.