| Rokomido a întrebat:

Buna!
De ceva timp ma confrunt cu o problema, pe care nu o pot gasi pe nicaieri pe internet si care nu stiu daca poate sa aiba legatura cu sanatatea sau nu.
Ei bine, de ceva timp, noaptea cand ma pun in pat sa dorm, am o senzatie ciudata in zona pometilor, parca a oaselor de la obraji destul de deranjanta. Se simte ca si cand ceva ma tine acolo, ca si cand muschii ar fi incordati si nu-i pot relaxa sub nici o forma. Nu este dureros, dar este foarte inconfortabil.
S-a mai confruntat vreodata cineva cu asa ceva? Este ceva in capul meu sau poate sa aiba legatura ce vreo problema?
Multumesc mult anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.E de apreciat ca ai dorit sa te informezi, dar tot mai bine e sa mergi direct la medicul de familie care te va trimite mai departe unde considera necesar. Tind sa cred ca tu inclestezi muschii si scrasnesti din dinti cumva?

2 răspunsuri:
| CalinaXandra a răspuns:

Mergi la un medic stomatolog. S-ar putea sa ai probleme cu gingiile sau vreun început de infecție. Nu strica o radiografie și un consult de specialitate, bafta

| Torrpi a răspuns:

Nu ai sa gasesti nimic pe internet. Nici pe TPU. Mergi la medic.