| Aria1Devraux a întrebat:

Miercuri am prima vizita la psiholog. Imi poate spune cineva cum decurge o sedinta? (Btw, am 15 ani)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Neo12 a răspuns:

Nu e cine ştie ce mersul ăsta la psiholog.
Ai grijă ce spui că uneori poate scrie pe o fişă, uneori le poate spune părinţilor/profesorilor(dacă e psiholog şcolar).
Eu am o idioată psiholoagă care spune tot ce se discută la ea în cabine, a mai şi zis: totul este stric confidenţial. O fată îi spune ceva de relaţia dintre ea şi părinţii ei, după află ai ei, o colegă îi spune că nu e bună relaţia cu diriginta şi altele şi după află diriginta, una îi spune că a făcut-o cu prietenu' ei, "psiholoaga" spune în cancelarie. Mi-e scârbă. Mai bine stau şi aflu ce mă determină lucrurile alea să fac greşeli, caut sfaturi în alte părţi decât la oameni din ăştia.
Ai grijă.

2 răspunsuri:
| Sadic a răspuns:

Vorbiţi o oră despre ce te deranjează sau faceţi jocuri

| MadaMarcu a răspuns:

Uite aici un articol care sa te ajute http://www.camelia-dracsineanu.ro/prima-sedinta-la-psiholog/