| Pisicutzapisi233492772 a întrebat:

Buna, prietena mea a căzut și s-a lovit foarte tare in cot, s-a umflat și arată ca un ochi mov. Ce sfaturi ne dați? Sa sunam la ambulantă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Puteti lua un taxi si mergeti la Urgente. Nu e nevoie de ambulanta că se poate deplasa.

| Violleta2022 a răspuns:

Sa puna punga cu gheata pe cot si sa mearga maine dimineata la spital, sa faca o radiografie.
Daca era rupta mana urla de durere si curgea sange, ieseau oase samd, dar fiind doar vanat, isneamna ca este doar umefiat cotul si nu este grav.

Din atata lucru nu chemati ambulanta, ca sunt luati sansa celor care sunt pe moarte, sa poata fi salvati.

| Rafayel a răspuns:

Mergeti la spital.