| Robbe a întrebat:

Buna seara, de curand(1 saptamana) a inceput sa mi se intample ceva cu inima mea.Cand fac antrenamente sau alerg intens dupa ce ma odihnesc unpic incepe sa-mi creasca pulsul, sa-mi bata mai tare inima si spasme din astea, ma ia asa de la inima pana la gat o senzatie ca si cum vrea sa-mi iasa inima pe gatlaughing

Am fost la medicul de familie si cica am nevoie de calciu si magneziu. Eu am mai luat mai demult calciu si m-am oprit. Acum incep sa iau din nou sa vad daca e la fel.

Daca vi s-a intamplat si voua sau stiti de ce se intampla asta va rog sa-mi scrieti va rog.
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| BGDs a răspuns:

E normal sa iti creasca pulsul si tensiunea dupa ce faci efort fizic

| benny a răspuns:

Da mi s-a intamplat si mie cand beam pepsi ca disperatul laughing

| Candace a răspuns:

Da, mie mi se intampla. dar asta e pentru ca eu am suflu sistonic grav straight face

| Robbe explică:

E normal sa-mi creasca pulsul da nici chiar asa, simt ca fac infarct acus laughing