| PinkHD3 a întrebat:

Buna TPU
Deci am o problema...nu stiu de ce tot timpul cand beau vin rosu. imi curge sange pe nas
Doar sa gut e destul..ca imi curge.
Din ce cauza? Ce as putea sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| anonimg a răspuns:

CodreanuC are dreptate. Ba inca este bine ca iti curge sangele pe nas; ca altfel se spargea un vas de sange de la creier si era mai grav.
Renunta la vin si la orice aliment si obicei alimentar care iti creste tensiunea. Consultul medicului iti va face un foarte mare bine.
Stai departe de certuri, probleme si alte lucruri care iti fac sa iti creasca tensiunea. Consumul zilnic de apa si exercitiile fizice vor ajuta si ele foarte mult la reinstalarea sanatatii.
Trebuie sa-ti ajuti trupul sa se refaca, pentru singur nu se va reface. Si pentru asta este nevoie de efort. Si nu de orice fel de efort, ci de unul sustinut, constant, zi de zi -si cu unele medicamente oferite numai de catre medicul care te-a consultat, dar si de un stil de viata sanatos pe toate planurile (munca, alimentatie, odihna, miscare, relatii bune cu tine, cu oamenii si cu Dumnezeu).

1 răspuns:
| CodreanuC a răspuns:

Pai logic, iti creste tensiunea, insemna ca ai artere sensibile care afecteaza sinusurile