| IuuxxI a întrebat:

Deci de cateva saptamani ma tot doare mana stanga sub umar acolo gen unde se face tetanosul (mentionez ca il am facut de ani buni) si efectiv ma doare dupa cateva zile nu ma mai doare si uit apoi mai tarziu revine iarasi. Ma doare foarte tare cand ma apas insa in rest e o durere suportabila dar deranjanta. Ce ar putea fi? Tinand cont ca sport n-am mai facut de ceva timp, de lovit nu tin minte sa ma fi lovit. Si nu mi ziceti de doctori ca mi-e extrem de frica de ei si mi-e si mai frica sa nu fie ceva grav

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Tetanosul se face oriunde. Doar antitetanosul se face in mana. Poate fi o durere reumatoida dar si o depunere calcaroasa. Nu se fac consultatii pe internet. Mergi la medicul de familie sa-ti dea o trimitere la specialist pentru consult. Oricum nu-ti face injectii daca nu vrei. Iti da niste tablete si gata. De ce sa-ti fie frica?

| SARKAN a răspuns:

Probabil ai facut vreo intindere musculara ia si tu vreo cateva zile o aspirina dimineata si gata