| Yuki0799 a întrebat:

Bună TPU! După ce am luat niște medicamente de supt uni dintre dinți mei au devenit albaștri și au rămas așa pentru o lună acum. Știți cumva cum să scap de culoarea albastru de pe dinți mei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ioana748 a răspuns:

Buna,
Acele pastile contineau albastru de metilen.
Pasta de dinți, bicarbonat, sare, sare de lamaie.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De atunci nu te-ai mai spălat pe dinti?
Spalatul zilnic ti-ar fi curatat albăstreala.
Am folosit si eu asemenea pastile cu albastru de metilen, dar dispărea culoarea in cel mult doua zile.

| Violleta2022 a răspuns:

Stie medicul stomatolog, care-ti poate face o albire profesionala.

| Mindfulness a răspuns:

La un stomatolog

| DrMihailoviciS a răspuns:

Albastru de metilen...

| popapopica a răspuns:

Cu pasta de dinti ai incercat?
Cum ai supt tu medicamentele cu dintii?